Syndrom polycystických ovárií

eleanooor
28. dub 2019

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na zkušenosti s touto poruchou. Nedávno mi bylo zjištěno po ročním snažení o druhé mimi, že mám syndrom PCOS. Menstruaci dostává posledních pár měsíců pomocí Duphastonu ( na Utrogestan tělo přestalo reagovat). Následně mi byl nasazen Clostilbegyt 1-0-1 a vaječníky vůbec nezareagovaly. Během pár týdnů podstoupím krevní testy a podle gynekoložky je další možnost injekční přípravky a potom umělé oplodnění. Zajímalo by mě, jestli měl někdo podobnou zkušenost. Docela mi vrtá v hlavě, jak to funguje u toho umělého oplodnění. Jestli s touto poruchou jsem schopná mít svoje vajíčka a jestli to dokáží ještě nějakým jiným způsobem nastimulovat.

kkacca
28. dub 2019

@eleanooor ahoj, mam taky pco, zkoušela jsem stimulaci clostilem jako ty a pak femarou, vždy max jeden folikul a nic z toho..následně jsem otěhotněla přirozené, ale zamlkle tehotenstvi, pak jsem zkusila drilling vaječníku a další stimualce a IUI. Zkusila jsem asi nebo nebo tri a pak ivf a jsem tehotna 🙂 je to všechno na dyl, ale dá se to zvládnout 🙂

lucik253
28. dub 2019

@eleanooor Ahojky taky jsem to tak mela ☹
Prirozena ovulace nikdy,na clostik telo nereagovalo ani na vyssi davku. Tak loni v srpnu jsme sli na reprodukcni kliniku. Takze umele oplodneni.
Zacatkem rijna jsem zacla pichal Gonal 150jednotek,odebrali mi 21vajicek

summer2012
28. dub 2019

Měla jsem též a při odběru 30 vajíček...pak tedy hyperstimulační syndrom, takže nešel rovnou ET, ale až za dva měsíce KET...ten tedy nevyšel ale hned další měsíc jsem po dvou letech peripetií otěhotněla přirozeně...druhé pak po 3 letech vyšlo přirozeně na první pokus

danlen
28. dub 2019

@eleanooor ahoj, loni mi na klinice diagnostikovali také PCOS.. Rok jsem brala Duphaston na srovnání cyklu.. Léčba byla bez úspěchu.. Doporučeno zhubnout a zalecit štítnou žlázu..
Tak jsme tomu dali volný průběh.. Ja dala výpověď v práci, našla si novou a týden na to, jsem přirozeně otěhotněla.. Ted jsem 9tt a čekáme dvojčátka 😊

janapetrvalska
28. dub 2019

kamaradka pco , prej ze umele jedina moznost hodila nizkosacharidouvou dietu , a to opravdu prisnou bez ovoce a do pul roku otehotnela. Po komplikovanem tehu atd. ze deuhe vubec at nepocita ze prirozene a ejhle zas nizkosach.dieta a zas se povedlo. a pred tim plno leku zamlkly tehu a nervy a nic z toho...

eleanooor
autor
28. dub 2019

@lucik253 já právě nikde nedohledala, jestli je možné vajíčka odebrat, když vaječníky nereagují na žádnou podporu a vajíčko se přirozeně neuvolní. Jestli teda chápu dobře, Gonal je nějaká podpora, aby vajíčka mohli odebrat? jinak děkuji za reakci 🙂

eleanooor
autor
28. dub 2019

@summer2012 já to měla obráceně 🙂 na první pokus jsem otěhotněla přirozeně (brala jsem dlouhodobě utrogestan) a po porodu se hormony úplně pobláznily a až teď mi řekli, že trpím tímto syndromem. Jak víc zjišťuji o PCOS, tak vidím že to všechno zpětně zapadá, veškeré příznaky této nemoci. Hlavně, že to u Vás dobře dopadlo 🙂

eleanooor
autor
28. dub 2019

@kkacca děkuji za reakci 🙂 Máte pravdu, podle toho, co mi říkala gynekoložka, to bude běh na dlouhou trať. Fakt to nechápu. Na poprvé to šlo hned a teď mi řekli že jsem de facto neplodná a že půjdu na umělé.

eleanooor
autor
28. dub 2019

@lucik253 jestli se můžu zeptat ..dívala jsem se, že jste z Brna, na jaké klinice jste byla?

lucik253
29. dub 2019

@eleanooor Gonal byly injekce v peru,pak mne sledovali na ultrazvuku jak reaguji.

lucik253
29. dub 2019

@eleanooor Byla jsem v Reprogenesis u pani doktorky Sochorove. Po odberu jsem mela 5den 8embryi. 1embryo mi zavedli koncem rijna ale bohuzel nevyslo to 😔 pak dalsi koncem listopadu a zas bohuzel nic 😔 pak dlouho nic a jeste jsem byla na hysteroskopii,jeste mi zjistili trombofilni mutaci tak si picham injekce. No a 25.3. vlozeni embrya a 8.4. bylo v krvi Hcg 1970, 23.4. ultrazvuk a bylo tam pekne v deloze a i srdecni ozvy. Tak to uz mne odeslali k memu gynekologovi, tam pujdu ted 30.4.
Tak se bojim aby bylo vse v poradku atd

janik01
29. dub 2019

@eleanooor dcera měla také tento syndrom a bez problémů ji nastimulovali a vajíčka odebrali.

eleanooor
autor
29. dub 2019

@lucik253 tak po tom všem to bude mít dobrý konec 🙂 Moc Vám držím palce ať je vše v pořádku

danlen
29. dub 2019

@lucik253 já ti také držím palce ať je vše v pořádku a dobře všechno dopadne.. ❤❤

lucik253
29. dub 2019

@eleanooor Moc dekuji 🙂 uz jsem nervozni co zitra na gynde

lucik253
29. dub 2019

@danlen Moc moc dekuji 🙂

danlen
29. dub 2019

@lucik253 není zač.. Ja jdu taky zitra na gyndu

uzivatelkapetra
29. dub 2019

Jo bývá to celkem často a holky, co mají lehčí PCOS, těm třeba pomohlo k navození ovulace vynechání cukru, zhubnutí anebo " jen laparoskopie".
Mě to bohužel nepomohlo, zkusili jsme inseminace a skončili u ivf, kde mám po prvním pokusu sedmiměsíčního kluka a v mrazáku asi 6 sourozenců🙂
Určitě být tebou zhubnu(pokud nemáš ideální váhu) a začnu brát něco s inositolem

lucik253
29. dub 2019

@danlen Ja taky,po 12hod

vitezove
29. dub 2019

@eleanooor Ahoj, mám to taky. Bohužel je to dědičné. Má to máma, babička i nějaké pratety. Máma otěhotněla díky Clostibegytu. Bohužel u mě to nejde, protože problém má i manžel. Takže jsme šli na IVF. Naopak s tímto syndromem většinou máš víc vajíček než jiní. Jde o to, že nedochází k ovulaci. Ale vajíčka jsou. Normálně, když jdeš na IVF tak získají třeba 2,5,7 vajíček. Nebo tak nějak. Je to různé. Já jich měla 25. Znám holky co to mají taky a měli vajíček třeba 50. To už je teda síla. Každopádně IVF je řešení, toho se nemusíš bát.

Jinak super je na to hormonální jóga, zkus.

tridvajedna
29. dub 2019

Taky se s PCOS potýkám, snažím se jíst lépe - vyhýbám se sladkému, potravinám s přidaným cukrem, průmyslově zpracovaným produktům, přestala jsem pít kafe, jím víc zeleniny, ořechů, semínek a bio potravin, peču kváskový chleba z celozrnné mouky, ovoce jsem omezila jen cca na 1 porci denně. K tomu beru Fertipronu s inositolem a doplněk stravy s omegou 3. Byla jsem před půl rokem na kurzu hormonální jógy, ale nevydržela jsem denně cvičit, teď s tím znova začínám. Po cca 4 měsících režimu se mi vrátila MS, byť v dlouhých cyklech, dle UTZ jsou vajecniky porad s cystama, ale doufam ze tim pravidelnym cvicenim zacne telo casem spravne pracovat. Ne vzdy je u tehle diagnozy nutne IVF. Doporucuju blogy https://www.capatka.cz/blog/ nebo http://pcos.blog.cz

eleanooor
autor
29. dub 2019

@lucik253
@danlen zítra jdu taky na gyndu :D ..podruhé se bude dívat, jestli folikul náhodou nevyrostl, ale dnes mě začalo bolet hodně v podbřišku a zádech, tak snad to nebude žádná komplikace k těm lékům

eleanooor
autor
29. dub 2019

@uzivatelkapetra o tom cukru jsem četla, když jsem si zjišťovala více o PCOS...to bych chtěla určitě omezit, ten inositol..máte zkušenost s něčím?

eleanooor
autor
29. dub 2019

@vitezove tak to se mi ulevilo..docela jsem z toho všeho vyděšená, na tu jógu se mrknu děkuji za tip

eleanooor
autor
29. dub 2019

@tridvajedna děkuji za informace 🙂 už jsem se nad sebou zamyslela a stravovací návyky změním, doufám, že se stane nějaký zázrak a ivf nebude potřeba