Syndrom polycystických vaječníku. Musím brát prášky, abych otěhotněla?

16. pro 2019

Gynekoložka mi oznámila, že mám tzv. SYNDROM POLYCYSTICKÝCH VAJEČNÍKU..
Docela mě to zaskočilo.. a hned mi dala takový letáček kde bylo napsáno “ doplněk stravy “ . Prej je to docela finanční záležitost..
Když jsem tam jednou přišla s tím, že mě bolí břicho jako při menstruaci, přitom menstruace mě před několika dny skočila a že jsem si dělala TT a byl negativní... pousmála se a řekla mi že těhotná rozhodně nemohu být.... To mám jako nulovou šanci na otěhotnění aniž bych brala ty prášky?☹
Je tu nějaká slečna, která má to samé jako já, ale normálně přirozeně otěhotněla?:/
A ještě taková menší otázka.. když s přítelem máme sex, tak pomalu při každé poloze o něco ve mě tře/přeskakuje to. Je to až nepříjemné.. ale dřív jsme s tím neměli problém..:/

ja_osobne
16. pro 2019

S PCO se dá přirozeně otěhotnět, ale jde to hůř! Mě taky dr řekl, že mám PCO, v říjnu jsem byla na laparoskopii, která PCO vyvrátila. Kup si fertipronu, ta je na PCO dobrá. Nebo čistý inositol 🙂 drzim pěsti, ať se brzy povede🙂

vitezove
16. pro 2019

tvoje gynekoložka je dost hloupá a nejspíš bych jí změnila. Samozřejmě můžeš otěhotnět i s PCOS. Spousta žen vůbec neví, že ho má a normálně má děti. PCOS jednoduše znamená anovulační cykly. A je to různé. Někdo má třeba polovinu anovulačních. Někdo (jako já) nejspíš všechny. A někdo naprosté minimum. Takže ano, normálně můžeš otěhotnět. Moje máma otěhotněla s pomocí clostibegytu. Ten ovulaci vyvolá.

Jinak teda mě ty doplňky stravy na PCOS vůbec nepomáhají. Ale zkus to. Fertipronu atp. musí tam být inositol. A taky hormonální jóga pomáhá.

Jako PCOS není důvodem k bolestem břicha. Jakýmkoli. Bolest mohou být třeba srůsty, cysty atp. Takže bych se nechala pořádně prohlédnout.

ja_osobne
16. pro 2019

Souhlasím s
@vitezove , taky bych vyměnila dr., pokud se Ti směje, že nemůžeš být těhotná! To by si ani jako doktorka neměla dovolit a naopak Ti v tom pomoct, poradit. Pokud PCOS máš, dá ti nejspíš clostik na 3 měsíce, pokud ani to se nepovede, nejspíš té pošle na laparo (Mě to PCOS vyvratila)

autor
16. pro 2019

@ja_osobne @vitezove Děkuji vám mockrát! Teď jste mi zlepšili naladu.. Taky jsem přemýšlela, že bych doktorku vyměnila, jenže to neudělám, protože je tu jediná doktorka, k doktorovi bych nikdy nešla.☹

vitezove
16. pro 2019

hele zvaž to. Buď najít doktorku trochu dál a nebo zkusit chlapa. Já nechodila k chlapovi nikdy a fakt jsem taky řešila, že tady jsou jen chlapi a mám ji teď dost daleko. Ale nakonec jsem v Gennetu byla přiřazena k doktorovi. Neměla jsem z toho dobrý pocit, ale nakonec? Je mi to úplně jedno. Najednou je to prostě doktor, lékař, vůbec mi to nevadí, vůbec se nad tím nepozastavuju. Fakt mě to samotnou překvapilo.

ja_osobne
16. pro 2019

Já doktora mám, vůbec mi to nevadí, beru to taky že je to jeho práce a tak to prostě je a o o kolikrát je doktor ohleduplnejsi, než doktorka.... a za účelem dítěte by šla "hrdost" stranou 🙂 takže asi nezbyde nic jiného, než zatnout zuby a zkusit doktora! 🙂

ja_osobne
16. pro 2019

A pokud jsi přemýšlela, že vyměníš dr., tak bych vůbec neváhala! 😘👍👍 ber to prostě tak, že je to doktor a on ti pomůže, ne, že je to chlap, ale doktor! 👍👍

lenickakl
16. pro 2019

k doktorovi bys nikdy nešla a kdyby měl službu zrovna doktor třeba u porodu, tak ho pošleš pryč? :D

autor
17. pro 2019

@lenickakl “vtipný” komentář tu samozřejmě nesmí chybět, jako v každých jiných diskuzích. A co se týče doktor u porodu... myslím, že tam by mi to bylo jedno. Určitě bych nemyslela na to, že prostě teď rodit nebudu, protože je tam doktor a ne doktorka..🤦‍♀️ Gynekoložka jako taková při ročních prohlídkách, řešení problému je mi prostě vhodnější.

fyii
17. pro 2019

mam pry taky PCO a otehotnela jsem 5x prirozene. z toho 3x ZT, ale to s tim nesouvisi. takze bud v klidu, jsou to kecy a zbytecny nervy. Zkus si zajit na Mojzisovku, to nemuze uskodit a to mi hodne pomohlo. drzim palce.

autor
18. pro 2019

@fyii Děkuji Vám mockrát!!🙂

atomix
18. pro 2019

Mám PCOS a neotěhotněla jsem 4 roky. Dvě děti máme z IVF.

fyii
19. pro 2019

neni zac, podstoupila jsembi IVF po ZT, ale nikdo nikdy nezjistoval duvod. IVF nas stalo 80 tisic, byla jsem tam 5x na transfer, velký nervy a stres a vysledek zadny. takze nevzdavejte to. lecba to muze podporit, ale jsou to jen hormony, na ktere ja teda reaguji hodne spatne. Zkuste tu Mojzisovku, je to cviceni a odblokuji Vam svaly o kterych ani clovek nevi, ze je ma. po tom vsem uz vim, ze tim jsem mela zacit a pak eventuálně zkusit clostylbegit lecbu atd. drzte se at to brzy vyjde🙂

autor
19. pro 2019

@fyii jste moc hodná! Určitě to zkusím..🙂) tak snad se zadaří!

kvetuska145
30. pro 2019

Dobry den, taky mam pcos a brala jsem pul roku duphaston na srovnani cyklu, protoze jsem nemela pravidelnou menstruaci k tomu jsem si koupila nosifol doplnek stravy na otehotneni. Byla jsem v prosinci na kontrole u doktorky a lehce jsem tyden mimo cyklus spinila. Rekla mi at zkusim test a bylo to tam. Snazime se cca rok a kdyby to neslo tak v lete mame jit na umele. Ale snad to klapne a fazolka se udrzi. Takze rozhodne se niceho nebojte. Taky jsem z toho byla uplne zaskocena a spatna. ☺️