Ivf, transfer, nafouklé břicho. Měly jste problémy?

andyskarsgard
28. bře 2020

Ahojky v pondělí jsem byla na odběr vajíček poprvé, od té doby mám celkem nafoukle břicho, nic mě nebolí jen mám takový divný tlak v podbřišku když vstavam že sedu, a letět můžu jen na zádech na boku je to nepříjemný přes den se to celkem dá ale večer si přijdu víc nafoukle,.. V centru mi v pátek rekly že je to normální ten pocit nafouknuti. 😳 Tak já nevím.
V pátek jsem byla i poprvé na transferu jednoho embrya, po 8 letech snažení bych si přála aby to vyšlo.
To nafoukle pricho me ale děsí mám syndrom polycystickych vaječníků tak proto jsem šla na ivf. Měl někdo taky takové problémy.? Já měla I při odběru nějaké komplikace kvůli anestezii asi jsem měla alergickou reakci. Díky za odpověď..
Jinak je tady někdo kdo otěhotněla při prvním ivf a transferu?

squezy
29. bře 2020

Taky jsem byla nafoukla, ale už si to tak detailně nepamatuji. Jinak nam se po prvním IVF zadarilo, dali jsme jedno embryjko a máme 13 měsíční jednovajecna dvojčátka :D :D Drzim palce, i když hodně lidí říká, že napoprvé je to takove "zkušební", tak nam se zadariko. Do IVF jsme sli kvuli mé zvýšené imunite, jinak vše ok

misicka1988
29. bře 2020

@andyskarsgard Po odběru jsem měla taky cca asi 3-4 dny nafouklé břicho + bolest jako při MS. Byla jsem 2x na Ivf, 2x vklad "čerstvého" embrya, a nepovedlo se. Dále jsem byla na Ketu, a ten se již povedl. Jinak já doma už 2 děti přirozenou cestou měla, ale do 3 dítka jsem šla kvůli druhému muži. Ivf proto, protože po nemoci - chemoterapiích nemohl mít děti přirozeně - spermiogram nulový. Ale než šel na chemo, nechal si sperma zamrazit. Bylo "u ledu" 10 let 😊 Byla to jediná šance pro mého muže jak mít svoje vlastní jediné dítko. Proto jsem do toho šla. V době transferu mi bylo 37 let. Přeji hodně štěstí 🍀

carolinca88
29. bře 2020

@andyskarsgard Ja měla už dosta nafoukle břicho pri stimulaci natož po odběru. První IVF a transfer nedopadl.. Až druhý a to mi odebrali hodně vajíček a bohužel se projevil OHSS, ale měla jsem tehdy nafoukle břicho opravdu jako bych byla v 5.měsíci těhotenství, bylo mi i lehce nedobře.. Naštěstí jsem nemusela být hospitalizována, dostala jsem jen injekce, neschopenku, bylo mi doporučeno víc tekutin a odezněl sám.. Z tohoto transferu už máme drobka 💙.

andyskarsgard
autor
29. bře 2020

Díky holky, já jsem se právě strašně bála. 😳 I toho odběru. A pak začalo děsit teď to nafoukle břicho, já mám neschopenku od začátku od praktika, kvůli tomu Covid 19,abych nikde nechodila. 😳 😳 Doufám, že se to povede. 😳 Priplatila jsem I za ten asistované hatching a embryo glue.. Já ještě nemám žádné dítě. 😳 Manžel pořád říkal že se to musí podařit bez ivf, vůbec tam nechtěl jít, a i teď dělal dost scény když tam nesl sperma,.. Nakonec to dopadlo celkem obstojně I když taky nemá moc kvalitní řekla bych že to asi má z koření..

andyskarsgard
autor
29. bře 2020

@squezy gratuluji, jak to zvládáš dvojčata? Musí to být náročné když jsou to první děti?

squezy
29. bře 2020

@andykarsgard Je to proste jina materska než maminky s jednim miminkem. Jsem rada za 2 zdrave krásné deti, ale je pravda, že jsem si myslela, jak tu prirodu "ocuram", kdyz vložím jedno embryo a příroda dostala drobet mě :D :D Kluci byli kojeni, takže jsem skoro 9 měsíců nikde nebyla a i ted karantena neni pro me žádná extra změna, prostě to tak je. Na druhou stranu se to da zvládnout a je jen lip a lip 🙂

andyskarsgard
autor
31. bře 2020

Tak já už mam 4 den od transferu, vcera mi obcas zacala bolest v podbrisku, a dneska mam od rana divnej pocit v puse, a porad docela zízen, mam celkem i teplotu zvysenou 31,2 ale tu mam uz asi kolem 37 cely tyden myselala jsem si ze je to ze stresu,,,,
tak me zajíma kdy by mohlo byt videt něco na testu??
ja mam napsané v papírech ze nemam chodit na krev nic kvuli koronaviru jen mam 12 den po transfru udelat test a pak si zavolat aby mi rekly co a jak...
chjo celkem me to uz dost stresuje v tehle dobe kdy vlastne nikde ani nemuzu a sedím jen doma.