Bolest hlavy u kojence. 3 měsíční dítě si sahá na hlavičku za uchem a pláče.

Zodpovězené
5. dub 2019

Hezký den,

dcerka přesně 3 měsíce si už asi tři týdny sahá pár cm za pravé ouško, vždy u toho brečí. Občas si třeba "hrajeme", usmívá se na nás, kope vesele nožičkama a najednou ji ruka vystřelí k té hlavičce a strašně pláče. S pediatričkou jsem to řešila a takhle malé dítě prý není schopné lokalizovat bolest, myslí si tedy, že jde o náhodu. Teď jsme v nemocnici s bronchitidou, tak jsem se na to několika lékařů ptala též a víceméně souhlasí s tím, co řekla naše lékařka. Koukli jí do ucha a to je v pořádku. Já si také nemyslím, že ji bolí ucho, to by plakala pořád, ale působí to na mě tak, že ji občas (párkrát denně) nějaká intenzivni bolest vystřeluje za pravým uchem...opravdu takto malé dítě nedokáže "ukázat", kde ho bolí? Nechci nic zveličovat, ale strašně nerada bych něco zanedbala. Dcerka je jinak plně kojena, je štíhlá, ale prospívá snad dobře (60 cm, 4600g), porod bez komplikací, těhotenství taktéž.

Děkuji za Váš názor a případně jakého odborníka oslovit (neurolog, ...)?

Dobrý den,
vyšetřil dívku ORL lékař ? To bych doporučila udělat jako první, při normálním nálezu bych doplnila USG mozku přes velkou fontanelu a event. oční pozadí. Aspoň z prstíku bych nechala udělat vyšetření krve ( krevní obraz, CRP, glykemii ). S konečnými výsledky bych konzultovala neurologa.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová