Bolest nohou u 9leté dcery. Co by to mohlo být a čím jí pomoci?

Zodpovězené
5. kvě 2023

Dobrý den,

dceru, 9 let, v poslední době trápí opakované bolesti nohou. Jedná se především o bolest lýtek. Jde prý většinou o chvilkovou bolest, která rychle zmizí. Vyskytuje se převážně v podvečerních hodinách. Teď měla také virózu a zánět v uchu. I u sebe teď pozoruji častější křeče v nohách. Jinak je v pohodě.

Co by to mohlo být a čím jí pomocí?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

prodělala-li dcera virózu, mohlo by to s tím souviset. Také by se mohlo jednat o růstové bolesti. Kdyby bolesti přetrvávaly či byly pouze na jedné končetině, pak je vhodné navštívit ortopeda ke zhodnocení. Také je dobré vyšetřit krevní obraz u PLDD.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká