Bolest žaludku u dcery 12 let. Co s tím?

Zodpovězené
8. lis 2019

Dobrý den,

mou dceru (12let) bolí stále žaludek. Nic s ním nemá, ale myslíme si, že je to ze stresu. Bojí se chodit do školy, protože se bojí, že se jí udělá špatně a bude zvracet😕 Asi se spíš věnujete malým dětem a s tímhle nám moc nepomůžete, ale i tak by jsme byli rádi❤️

Děkujeme a přejeme krásný den.

Dobrý den,

věnuji se i větším dětem, jen dotazy na ně zde nejsou :D Bolest žaludku je hodně široké téma a velice důležitá je osobní anamnéza a průběh nemoci.
Jak dlouho trvají potíže? Jsou denně? Ráno? Večer? Zvrací dítě, má nauseu? Má bolesti hlavy? Jiné potíže? Jaký je jídelníček, ji pravidelně? Stolice - pravidelná? Řídká / tuhá? ... Jsou další nemoci a potíže v dívčiné anaméze - alergie, menstruace, úrazy, užívané léky ? Jaké jsou výsledky dosavadních vyšetření, jaká je rodinná anamnéza ? Atd., atd.
Ráda bych Vám poradila nebo Vás nasměrovala k řešení dceřinných potíží.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová