Bolesti žaludku 6.tt. Jak jste se toho zbavily?

miriam1989
7. únor 2021

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, trpěl v tomto stadiu těhotenství někdo na bolesti žaludku. Bolí mě žaludek už skoro celý den. Ze začatku to bylo spíš nadýmání, kdy jsem si pořídila espumissan, ten mi trochu pomáhá i do teď. Ale neni den, kdy by mě žaludek nebolel. Není to takový, že bych ho měla na vodě ale jak kdybych jedla celý den kameny. :( Prosím o uklidnění, že se to prostě stává a připadné rady jak jste se toho zbavili. Díky

michaelarousova
7. únor 2021

@miriam1989 u prvniho tehu jsem to mela taky☺️ Nepomohlo vubec nic bohuzel☺️Jen cekat ..zaclo se to zlepsovat az kolem toho 12 tt

miriam1989
autor
7. únor 2021

@michaelarousova tak jestli je světlo na konci tunelu, tak budu taky doufat že to brzo přejde.😊 Už jsem začinala přemýšlet o vředech nebo o tom že není něco vpořadku. Jediný co mě malinko zachraňuje je cola, ale to se neda pít věčně 😁

michaelarousova
7. únor 2021

@miriam1989 ano cola teosku pomahala a mozna jeste vic nez espumisan mi pomahalo rennie ale ne tak ze by mi bylo nejak extra lepe😂 asi bych to pro sichr rekla doktorce,ale myslik ze je to normalni☺️Ty hornony delaji neplechu se zazivanim☺️

squezy
7. únor 2021

@miriam1989 Ja pila taky colu, ale šíleně mi pak busilo srdce, jako že pravidelně. A to jsem si 0,5l coly dala 2-3xtydne,žádný hardcore. Ale vzhledem k tomu, že pred těhotenstvím jsem mela colu tak 1xrocne,tak to tělo tak "časté" davky moc nedávalo :D

amazonkajanik
7. únor 2021

@miriam1989 ono to na vředy vypadá,ale v těhu na to nic,krom přípravků na pálení žáhy není. Jinak,mě pomáhalo i nealko pivo,konkrétně od značky Regent

miriam1989
autor
7. únor 2021

@michaelarousova tak rennie taky ozkouším. Doktorce to určitě řeknu, jen jsem nechtěla plašit a vyvolávat tam před domluvenou kontrolou. Přece jen je mi jasné, že se tělo obrací vzhůru nohama. Ale jsem ráda, ne že bych Vám to ostatním přála, že v tom nejsem sama 😁😁

miriam1989
autor
7. únor 2021

@squezy no tak to se nedivím 😁 já zase nesnášim tu pachuť v puse po cole, ale zase když se mi aspoň trochu uleví, beru vše 😁

miriam1989
autor
7. únor 2021

@amazonkajanik o nealku jsem taky četla, zkusim díky 😊

michaelarousova
7. únor 2021

@miriam1989 ja jsem ted podruhe tehotna a ted mam zaludek na vode a je mi strasne takze pro me zlaty prvni tehu a tezkej zaludek😂

miriam1989
autor
7. únor 2021

@michaelarousova no já si zase říkam, že bych se snad radši pozvracela a aspoň nachvíli si ulevila 😁 ale jak jde vidět není co závidět. Kamoška ta teď konči 8.měsíc a tý celý těhotenství nic nebylo. Usměvy na všechny strany 😁 si přijdu jak hypochondr vedle ní. 😁😊

michaelarousova
7. únor 2021

@miriam1989 nekdo ma stesti😂taky nezvracim ale jen lezim a lezim a niceho nejsem schopna..je to na palici😂ale brzo to prejde☺️Snad😂

amazonkajanik
7. únor 2021

@miriam1989 já právě vředy mám léta a na ně léky,které se právě v těhotenství nesmí. Nepomáhalo ani se správně stravovat a pak se v posledním trimestru přidalo pálení žáhy,sotva jsem se probudila. Takže kabelka plná Rennie, Gaviscon a doma aspoň jedno nealko. Je zajímavé,že nejvíc pomáhal zrovna ten Regent,jsme si dělali srandu,že je to tím, že synův pradědeček v tomhle pivovaru pracoval 😁

miriam1989
autor
7. únor 2021

@amazonkajanik takže vztak k pivu, přes několik pokolení jo 😁 jaj tak já doufám, že vředy to nebudou 😕 před otěhotněním jsem žadné takové problémy nikdy neměla.

cinam
7. únor 2021

Měla jsem v prvnim těhotenství. Nebolelo to celý den teda. Ale měla jsem takové záchvaty, hlavně večer, že to bolelo třeba dvě hodiny, ale tak moc, že jsem se bolestí nebyla schopná zvednout na nohy. Ani jsem skoro nemohla jíst, jinak hned děsná bolest. Naštěstí to trvalo jen dva týdny. Pomohl mi antimetil

wendyv
7. únor 2021

Tohle přesně jsem řešila minulý týden. Jako bych měla v žaludku kameny. Přestala jsem jíst banány které byli mezi tím málo co jsem do sebe aspoň dostala. Dala si espumisan. A koupila si activii jogurty.A musím řict že mě to díky bohu přešlo 🙏🙏

miriam1989
autor
7. únor 2021

@wendyv taky se teď snažim do sebe tlačit obyčejné bílé jogurty. Ale jak se nenajim i normálně, tak je mi zle zase z hladu 🤷‍♀️ no snad to brzo přejde, jsem na sebe zvědavá teď hlavně v práci, to bude príma 😁😁

miriam1989
autor
7. únor 2021

@cinam tak zase tak hrozný, že bych kvůli tomu nevstala to není, naopak se snažim aspoň se psem se projít. Ale žadná hytparáda to není no. Budu doufat, že me to brzy přejde. Nafoukla jsem jak kdybych byla v 6m a ne v 6tt 😁

misina321
8. únor 2021

@miriam1989 soucítím s tebou. Já to měla od 5. týdne nejdřív jen pocit divného žaludku, za dva týdny se to postupně zhoršilo do nevolnosti, že jsem nemohla ani jíst ani pít, po 14. týdnu se mi to začalo lepšit, ale zase začalo pálení žáhy a bolesti z nadýmání, že jsem si jednou normálně myslela, že snad umírám na prasklý vřed (kamarád na to doopravdy umřel) 😔 pak mě napadlo dát si espumisan a do půl hodiny byl klid. Od té doby bez espumisanu nikam neodcházím a jakmile cítím tlak v břiše,tak hned použiju 😂
Jinak ten pocit byl celkově takový jako kdybych ani žádný žaludek neměla, že mi nefungoval vůbec a jako bych v něm měla kameny. Taky jsem občas zvracela jídlo třeba po 5 hodinách a to jídlo nebylo vůbec natravené 😳 Pomáhaly mi pomeranče a grepy a pak i Pepsi, ale chce to zkoušet, každýmu sedí něco jiného 😊 Přeju, aby se ti co nejdřív ulevilo 🍀

miriam1989
autor
8. únor 2021

@misina321 no přesně jak popisuješ, žaludek jak kdyby zcvrklej a plnej kamení. Jinak dneska je takovej lepší den musim říct, sice už jsem se od rána málem 4x pozvracela, ale aspoň žaludek nebolí 😁 nasadila jsem probiotika klasickej biopront, do toho jim po hrskách ale v častejších dávkach a je to lepší, samozřejmě co bude zase večer nevim, ale teď mě to chvili tolik nebolí což je ohromná úleva 😊 No vředy mě napadly jako první, což mě popravdě dost viděsilo, a představa že mi teď někdo strká hadici do pusy 🤮, tak to určitě, mám teď problém i s kartáčkem ráno 😁😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru