Bolesti břicha. Mám být klidná, nebo dál tlačit na doktorku?

Zodpovězené
18. říj 2020

Dobrý den,

dcera před 14 dny zvracela, jednu noc, ale neudržela v sobě ani čaj. Od té doby jí dobře, dělá vše jako dřív. Ale. Občas si stěžuje, že ji bolí bříško v oblasti pupíku. Většinou při zátěži, když zatína břišní svaly. Byly jsme s tím u doktorky, břicho prohmatala a řekla, že to může být ještě k té virózce nebo červíky (které jsem neviděla za týden, co jsem je sledovala). Dcera dostala preventivně prášek na odčervení a máme ji pozorovat. Víc nic. Když jsem urgovala, tak mi řekli, že na krev možná, ale je to stresující pro dítě a na sono břicha teď neobjednávají v době korony. Jsem trochu zoufalá, nerada bych něco podcenila.

Jaký je Váš názor? Mám být klidná, nebo dál tlačit na doktorku?

Moc děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

jestliže trvají nejasné potíže, trochu bych na vyšetření zatlačila 🙂.
Vyšetření krve a moči, udělat výtěr krčku a ze zadečku, to by zatím postačilo.
Samozřejmě po dobu trvání potíží lehkou až dietní stravu, dbát na pravidelnou stolici, podávat laktobacilus.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová