Bolest v oblasti pupíku. Mám nosit těhotenský pás?

anirij332
30. lis 2019

Ahoj holky. Jsem 25tt a už asi měsíc mě šíleně bolí v oblasti pupíku. Jak přímo pupík, tak v těsné blízkosti. Bolí občas i na dotek. Je to nejspíš tím, jak bříško roste, v oblasti pupíku je kůže prý nejtenčí. Mně zajímá, jestli na to pomůže těhotenský pás, doporučily byste mi kdyžtak nějaký?

olga_
30. lis 2019

@anirij332 Zkus se poradit s lékařem, jestli se nemůže jednat o pupeční kýlu... Podle toho i řešení. Na podvazování bříška je lepší šátek rebozo (mrkni na web rodolad.cz).

anirij332
autor
30. lis 2019

@olga_ na to koukal pan doktor už před tím měsícem a říkal, že kýla to není a ani to na ní nevypadá, že je to oslabeným svalstvem

olga_
30. lis 2019

@anirij332 Tím líp. Pak mrkni na ty šátky. Užiješ ho případně i po porodu.

krupka3
1. pro 2019

@anirij332 souhlasim, rebozo by na to bylo vyborne, pripadne se da podvazovat i satkem na noseni deti, pokud nejaky mas - da se i pujcit.

martiniquest
1. pro 2019

Kup si rebozo satek. Vyuzijes ho i po porodu a velikostne se prizpusobi.

martiniquest
1. pro 2019

@krupka3 Satek na noseni fakt vhodny neni. Kdyz si vezmu, ze prumerny ma sirku 65-70cm a delku 4,5m, tak to cloveka akorat odradi. Rebozo neni zas tak velka investice.

krupka3
1. pro 2019

@martiniquest Proc by nebyl vhodny? Ja videla spoustu navodu, jak podvazovat bricho satkem na noseni. Rebozo je lepsi, ale ne kazdy do toho chce investovat.

martiniquest
1. pro 2019

@krupka3 Protoze ne kazdy se do toho umi zamotat, je to dost nepohodlne a objemne. Takze mi prijde lepsi za 800 koupit rebozo, ktere navazu za 5 vterin, a pak ho treba prodat.

olga_
1. pro 2019

@krupka3 Souhlasím s @martiniquest. Sama jsem to se šátkem na nošení zkoušela po porodu dvojčat a bylo to peklo. Moc látky, blbá šířka... Rebozo je šup, šup. Navíc je využitelný i později, když člověka čeká nějaká namáhavá práce, zvedání břemen apod. Zase ho po poradě s trenérkou začnu používat při denním provozu s dvojčaty.

krupka3
1. pro 2019

@martiniquest mne to taky prijde lepsi a pohodlnejsi, ale davala jsem jen tu moznost, kdyby nahodou.
@martiniquest

anirij332
autor
1. pro 2019

No já bych radši vyloženě nějaký pás 🙂

olga_
1. pro 2019

@anirij332 A důvod?

anirij332
autor
1. pro 2019

@olga_ tak protože mi to přijde jednodušší, lepší a hlavně levnější. Nechci to nosit pořád, ale na vycházky a do obchodu, takže za to nechci dávat hned 900..

olga_
1. pro 2019

@anirij332 Poptej se ještě na fyzio, jaký mají ty pásy vliv na svalstvo. Po porodu se třeba nedoporučují, protože při nich břišní svaly ochabují. Nevím, jak je to v těhotenství.

anirij332
autor
1. pro 2019

@olga_ po porodu snad potřebovat nebudu, po porodu začnu co nejdříve zase na svalstvu pracovat :D potřebuju jen teď pomoc od bolesti

olga_
1. pro 2019

@anirij332 Jojo, já jen, aby ti to ten pás teď třeba paradoxně nezhoršil... Po porodu to pomáhá stahování břišního svalstva.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru