Oblečení v těhotenství - co nosit, než mám vyloženě "těhotenské" proporce?

niheb
24. dub 2019

Vím, že takových témat už tu bylo... ale žádné mi úplně nesedlo na moje "problémy". Úplně na začátek musím zdůraznit, že se na miminko moc těším, baví mě čekat na kopance a oba jsme si ho moc přáli. Já se dokonce těšila na těhotenské bříško 🙂
Jenže dneska na mě padl splín (no jo, hormony...) - jedinou takovou mou předností býval úzký pas, takže tolik nevadily široké boky a větší zadek. Jenže o tuhle přednost jsem teď přišla 😀 Bříško už se ukazuje (polovina 6. měsíce), ale pořád to není to pěkně kulaté těhotenské, ale zato jsem snad ještě přibrala na zadku a mám šílenou celulitidu. Prsa mi vyrostla, ale není to pořád žádná sláva... Moje dosavadní jarní oblečení mi není - sukně škrtí v pase a posunuté nahoru nebo dolů vypadají blbě, těhotenské džíny jedny mám, ale protože mi ještě břicho nevyrostlo tolik, nosím ten vysoký pás ohnutý (jinak odstává a kalhoty mi padají a pás se tak různě krabatí), takže ve výsledku jsou hodně nízké a musím nosit delší trička a tílka, abych se vůbec mohla posadit nebo ohnout. Na dlouhé letní šaty to ještě není. A já si ve všem přijdu jak buřtík 😀 Protože jediné, co na mně teď vyniká, je velký zadek (je celkem pevný, ale prostě velký). Nosila bych klidně upnuté věci, aby bylo bříško vidět, ale protože mám nohy jak sloupky, jsem v tom jak slůně... a když si k sukni na tělo nevezmu podpatky (do těch se mi nějak moc nechce, jsem někdy ráda, že jsem ráda), vypadám o to tlustší.
Je to malicherná hloupost, ale já tak dneska stála před šatní skříní a byla z toho nešťastná... 😀
Nemáte nějaké tipy, které by navíc nestály majlant a daly se snadno sehnat?

kettkav
24. dub 2019

@niheb A co leginy a nějaké šaty k tomu?

malinkaelinka
24. dub 2019

Jak já ti rozumím. Určitě si nakup těhotenské věci, jsou připravené na promenenou postavu a krásně sedí. Já je nosím tak od 14 tt. Sukni mám od Jozanka a to je blaho, absolutně bez gumy. Trička mám z Lidlu - za pár korun plno muziky. Další kousky mám tady z bazárku. Nikde mi nic nesjizdi, neskrti, hezky vynikne bříško, zadek je schovaný. Mám i nějaké šaty, tady čerpám že svých zásob, jinak jsem většinu svého oblečení odlozila. Jinak se snažím pohybem udržovat fit a věřím, že brzy po porodu budu nosit zase své oblíbené kousky 🙂

malinkaelinka
24. dub 2019

Jo a k šatům a suknim určitě těhotenské silonky, ani se nehnou, klasické se mi pořád rolovaly pod bříško a strašně mě to štvalo a vypadalo to pěkně blbě. Musím říct, že co jsem zahodila své věci a nosím ty těhotenské, moje sebevědomí šlo zase nahoru, je v tom videt, že jsem těhotná, ne tlustá a pyšně ukazuju bříško 🙂

niheb
autor
24. dub 2019

@malinkaelinka Já pořád čekám, až ještě trochu povyroste - těhotenské legíny i silonky mi ještě nedrží, co mi je přes stehna a zadek, to má moc široký ten pás (to býval můj klasický problém odjakživa, moc úzký pas a pořádné boky) a já pak jdu jak kachna, protože mi to postupně sjíždí až někam ke kolenům 😀 Navíc mám docela vysoký vršek těla, takže sice trička z Lidlu mám, ale co mi neplandá, to je zas trochu moc krátké vzhledem k tomu, jak musím mít zatím ohrnuté ty džíny... to jsou problémy, co 🙂 Ale po té sukni se zkusím podívat, to zní jako super nápad!

niheb
autor
24. dub 2019

(Už tady sjíždím Jožánka 😀 )

malytlustyhroch
24. dub 2019

@niheb co se tyka tricek, tak jsem taky mela problem uz pred tehotenstvim najit tricka dlouha a uzka, takze v tehotenstvi jsem si nakoupila v sekacich dlouhatanska trika, ktera asi mela byt saty/ nocni kosile pro kratke zeny, byly mi pod bricho a nosila jsem je misto tricek. Kalhoty mi prisly fajn, ty ktere se daji utahnout pomoci gumy a knofliku.

cuuza
24. dub 2019

Já nosila samodržici kompresní punčochy(krasne ničí celulitidu), přilehavé šaty nad kolena a k tomu svetřík/sako. Do té doby vždycky džiny a najednou změna.

lpch
24. dub 2019

Ja muzu z vlastni zkusenosti doporucit tehotenske obleceni z lidlu, konkretne saty a tricka. Tehotenske kalhoty jsem si kupovala v HM a v CA, ale ani jedny poradne nesedi a nosim je jen v pripade nouze. Zbozi z lidlu se mi zda cenove super, i kvalita je v poradku a vypada hezky. Navic mi vetsinu tehotenstvi skvele sedely i saty, ktere jsem si tam objednala, a ktere vlastne tehotenske ani nebyly, jen maji trosku volnejsi a sirsi strih.

olga_
24. dub 2019

@niheb U Jožánka můžu garantovat, že se ty věci krásně přizpůsobí. Jsou perfektně nositelné v těhotenství i mimo něj. Za mě jsou od něho top všechna trička a balonové sukně!!!

niheb
autor
24. dub 2019

@lpch Ze šatů v Lidlu jsem taky nadšená - nejsou to ty těhotenské, ale dlouhé volné letní, takový ten trochu empírový střih. Už se jich nemůžu dočkat 🙂 Kalhoty mi tam bohužel nesedly nikdy, ani ty těhotenské, ty mám teď z HM, jediné, co mi jakž takž byly.
@cuuza A nevadí kompresní punčochy v těhotenství? Já už bych pro zničení celulitidy udělala snad cokoliv, ale nechci zbytečně bláznit během těhotenství - tiše doufám, že to po porodu vyběhám 🙂
@olga_ Já právě v záchvatu amoku objednala u Jožánka legíny a sukni, doufám, že mi to bude 🙂

Moc děkuju za tipy, holky, možná je čas vyzkoušet taky jiný typ šatníku - no vlastně docela určitě 🙂

olga_
24. dub 2019

@niheb Sukně jsou fakt špička a trička taky. Ty se taky dají nosit i jako netěhotenské. Třeba po porodu jsou i ty sukně parádně pohodlné. Nosím je na doma, kolem domu, na zahradu a už mám několik generací. Jinak mi tu doma leží šaty z Lidlu, těhotenská sukně od Jožánka - jako nová, protož jsem z ní při dvojčatech docela rychle vyrostla. Nemám to na bazaru, protože nestíhám, ale kdybys chtěla, tak pisni sz, přidala bych na bazárek.
Je to tato sukně: https://www.jozanek.cz/klara-tehotenska-riflova...

niheb
autor
24. dub 2019

@olga_ Sukně vypadá krásně, ale mně tenhle střih bohužel moc nesedí... koupila jsem si tam takovou tu áčkovou, tak doufám, že ji nebudu muset hned pozítří šupnout na bazárek 🙂
Udělala jsi mi velkou radost s tím, že ty věci sedí i potom. Já se pořád odhodlávala, říkala jsem si, že je to na chvíli, tak nebudu nic moc kupovat, a když tak jen něco za pár korun, ale budu to nosit ještě nějakou dobu - a třeba pak to oblečení poslouží dál, ať už mně nebo nějaké další budoucí mamince 🙂

mi35
24. dub 2019

Věci zn. Jožánek jsou super. Mam šaty, noční košile a tričko. V těhotenství jsem ráda nosila kombinaci legíny a dlouhá tílka (C&A, H&M, Lidl), popr. tričko, nebo kardigan přes to.

olga_
24. dub 2019

@niheb Jo, já na ty sukně fakt nedám dopustit - teda hlavně na ty balonové. Tu áčkovou jsem si zas tak neoblíbila, ale jednu jsem měla. Ještě mám od nich dlouhé černé kalhoty a ty nosím také pořád.

miba10
25. dub 2019

@niheb pokud nemáš ještě tak velké bříško, tak si kup ty leginy normální. Já si koupila tenkrát nějaké "bambusové" a musím říct, že byly pohodlnější než těhotenské.
Jinak zkus tehu oblečení z Lidlu. Opravdu za pár peněz hodně muziky.
Zkusila bych třeba ještě laclace. Co se triček týče, já mám ráda taková ta "zaseknuta" pod prsama a přes bříško volnější nebo klidně i upnuta. Hlavně když to větrá,je mi pořád vedro. Jinak kouknout třeba přes bazarek, nebo secondhand, nebo má i celkem hezké věci HM nebo CA. Ale mě třeba HM přijde docela drahé 🤔
Jinak tě naprosto chápu. Já v první těhotenství byla v depresi, že mi nic není i X měsíců po porodu. Ale ono to není na vecky, tak hlavu vzhůru. Já se na bříško také těšila, o dětech ani nemluvím, ale věř, že jsou ty konce mnohem horší než šatník 😂

lucie_j
25. dub 2019

@niheb když ti nebude sedět, tak jí vrať, cokoliv, co koupíš přes net můžeš do čtrnácti dnů vrátit. Odeslání zpět sice není zadarmo, ale prodeláš méně, než když dáš na bazar.

annynka94
25. dub 2019

Než mi bylo těhu oblečení, koupila jsem si obyč legíny v Decathlonu, pak už sem volně procházela na těhu oblečení, nejdřív trička a pak i rifle 🙂

niheb
autor
25. dub 2019

@miba10 Ty konce si zatím radši ani nepředstavuju... 😀

miba10
25. dub 2019

@niheb to věřím 😂 já jsem teď 37+4tt a je to už hrozné a strašně se těším na malého 😍

helulela
25. dub 2019

@niheb naopak, kompresní punčochy se v těhotenství vyloženě doporučují, nosila jsem je jako prevenci křečových žil

dolve
25. dub 2019

Jožánka můžu doporučit, měla jsem dvoje lněné kalhoty a donášela jsem je po porodu do roztrhání 🙂 jediné mínus bylo, že ač jsem objednala stejnou velikost jedny byly o dost menší takže před porodem ležely chvíli ve skříni.

bayt
25. dub 2019

@niheb Já jsem skoro celé těhotenství pořád nosila šaty a v zimě k nim legíny nebo punčochy. Unosila jsem svoje předtěhotenské šaty (pas pod prsy nebo strečová látka). Pár jsem si i koupila nových 🙂 Žádné kalhoty jsem neměla myslím.

bayt
25. dub 2019

@niheb Jo jinak než jsem nosila těhotenské legíny, tak jsem dlouho nosila netěhotenské...

niheb
autor
25. dub 2019

@bayt Já jsem teď ve fázi, kdy mi normální legíny už nejsou úplně pohodlné, ale ty těhotenské ještě padají... No uvidím, co ten Jožánek 🙂 Nejlíp, aby už byl prcek venku, já to všechno shodila a bylo 🙂

bayt
25. dub 2019

@niheb Tak ty puncochy 🙂

jipe
25. dub 2019

Já hodně nosila těhotenské džíny (CA), nejdřív s ohrnutým nápletem a páskem přes boky, postupně pak klasicky a bez pásku, věci od Jožánka taky doporučuju (i kojící), k tomu trička delší a volnější (já jsem kalhotová, takže sukně jsem měla jen 2 z druhé ruky, jedny šaty z lidlu a jedny od jožánka), legíny jsem si nikdy neoblíbila, ani těhotná ani netěhotná

niheb
autor
26. dub 2019

Mimochodem, dneska mi přišla kojící tílka z Lidlu - bála jsem se, že mi budou velká, ale jak jsou elastická, tak se krásně přizpůsobí - a jsou, na rozdíl od těch těhotenských, co jsem tam koupila, úžasně dlouhá! Na Jožánka pořád čekám, inu Česká pošta... ale už se nemůžu dočkat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru