Boule za uchem. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
16. dub 2021

Dobrý den,

cca před půl rokem jsem objevila za uchem syna bouličku. Po konzultaci s pediatrem jsme ji měli pozorovat a v případě změny informovat. Boulička ze dne na den zmodrala, jako by se tam objevila modřina. Šla jsem s ním k lékaři a následně jsme byli odesláni na ultrazvuk, na kterém popisují lézi vyplněnou tekutinou, uzavřená, zhodnocení, že se jedná nejspíš o aterom.

Následně jsme šli na chirurgii, kde nám pan doktor řekl, že je to tedy na vyříznutí, že v této velikosti není šance, aby se to vstřebalo. Čekáme, kdy nám dají vědět s termínem, vzhledem k situaci, kdy se operace odkládají. Říkal, ať se nebojíme, že to není nic vážného. Nicméně ve mě převládá strach, aby se nic nezanedbalo. Teď se ta boulička zase trochu zvětšila a zmodrala.

Je možné, že to je jen následek toho, jak pan doktor syna vyšetřoval?

Děkuji

Dobrý den,

boulička, dle sona zřejmě ateromek, je naplněná tekutinou - nejspíš krví, která prosvítá a zabarvuje bouličku do modra. Cílem chirurgické intervence je aterom odstranit, tekutinu vyprázdnit - je to rychlý a jednoduchý zákrok. Vyšetření lékařem nemá vliv na již dříve vzniklý aterom.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová