Bouličky kůže u měsíčního miminka. Můžou to být hemoroidy?

Zodpovězené
11. dub 2023

Dobrý den,

mám měsíční dcerku. Kvůli problémům má speciální mlíčko, díky kterému se nemůže sama vykakat. Takže jí pomáháme teploměrem. Přitom jsme si všimli, že jak odchází větry, tak tam má bouličky kůže, které se tlačí ven.

Můžou to být hemeroidy?

Děkuji

Dobrý den,

bez obrázku to jde těžko posoudit. Pokud se Vám to nezdá, bylo by dobré, aby to viděl lékař - Váš pldd.

Pokud v tom místě neprosvítá céva nebo jestli nejsou ty bouličky fialovo-modré, pak je to nejspíš pouze sliznice, ne hemeroidy. To je poměrně častý jev u kojenců.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká