Častá stolice u batolete. Je to normální, nebo to značí nějaký problém?

Zodpovězené
4. črc 2020

Dobrý den,

chci se zeptat na častou stolici u našeho syna. Bylo mu 20 měsíců. Kojený byl do 18 měsíců. Problémy se stoličkou měl od narození. Téměř při každém prdíku měl okamžitě špinavou plenku a neustále opruzený zadeček. Když jsem ze stravy vyřadila mléko a mléčné výrobky, tak to bylo lepší. Výraznější zlepšení nastalo, když jsem držela protikvasinkovou dietu.
Při zavádění příkrmů to bylo také lepší, ale kvůli blokádě krčku nechtěl nic jíst, tak byl víceméně kojený. Nyní, po odblokování krčku, začal krásně jíst téměř vše. Stolici má 4-6x denně. Někdy tužší, někdy řidší, ale průjem to není. Laktobacilky mu dávám, ale bez zlepšení.

Je toto normální nebo to značí nějaký problém?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

uvedená frekvence stolic (při jinak bezproblémovém prospívání) je v normě. Sledujte eventuelně vliv typu/druhu jídla na vzhled a četnost stolice.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová