Časté ječné zrno a červené oči u 5leté dcery. Proč se to stále opakuje?

Zodpovězené
24. říj 2019

Dobrý den,

dcera (5let) má stále na očku ječné zrno nebo červené nateklé víčko, skoro vždy je to jen levé očko. Vím, že ječné zrno bývá z bakterie, ale proč se jí pořád dělá a vždy na tom stejném očku? Někdy nemívá přímo ječné zrno, ale červené horní nebo i spodní víčko, někdy hodně oteklé, někdy svědí, jindy ne. Bylo přeléčeno i antibiotickou mastí. Někdy mívá i červené bělmo. Často se jí to dělá, když je venku vítr, ale už se stalo, že i když venku vůbec nebyla nebo bylo bezvětří.

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

opakování zánětu a podráždění může být způsobeno např. špatně rostoucí / zarostlou řasou, která dráždí okolí, někdy k podráždění přispívá alergická dispozice. Doporučuji oční vyšetření a event. léčbu příčiny.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová