Ječné zrno u 5měsíčního miminka?

adela1399
12. led 2021

Ahoj holky,co je to prosím? Je to Ječné zrno? A co s tím dělat u tak malého miminka? Prosím poraďte

xxx3d
12. led 2021

Ahoj, jestli je to ječné zrno nevím. Nepoznám to. I když u syna s tím bojujeme už rok a půl, jenže mu to začalo až před druhým rokem.
U tak malinkého miminka bych cokoli z léků nechala na pediatrovi, pošly jí foto, ať ti poradí, třeba to půjde mailem, že bys tam nemusela.
Jinak na ječné zrno pomáhají teplé heřmánkové obklady, nebo jen teplé obklady.

alpakovo
12. led 2021

Na ječné zrno mi to moc nepřijde,ale pokud si ochotná zkusit, natři to malé smetanou ke šlehání..... Na ječné zrno to pomáhá a nic tim nezkazíš 😉

maaaadlaaaaa
12. led 2021

@adela1399 Nemůžete vědět jestli je to vlčí nebo ječné zrno, to je hlavní problém. Na jedno pomáhá chlad na druhé zase teplo, jinak taková babska rada je potírat borovou vodou, ale tohle bych řešila spíš s doktorem hlavně u takhle malého dítěte. Mohlo ji klidně i něco kousnout a vůbec to nemusí být zrno.

xxx3d
12. led 2021

@maaaadlaaaaa já bych se s dovolením zeptala, na které to zrno pomáhá chlad?

maaaadlaaaaa
12. led 2021

@xxx3d Na ječné zrno se dávají studené obklady. Jinak platí obecně na zrna na zklidnění studený obklad a na urychlení teplý. Jenže v odborné literatuře je to rozdělené a každé se léčí jinak, pokud bude zájem napíšu až budu v práci a budu to mít před sebou, ať si tu nevymyšlím blbosti. Pamatuji si jen tuto část, protože jsem to s klientem řešila. 😉

alilali
12. led 2021

Tohle bych spíš řešila s pediatrem a nepouštěla se do větších akcí.

xxx3d
13. led 2021

@maaaadlaaaaa to bys byla hodná! Malej na to trpí, přes ječný jsme se "propracovali" k vlčímu, do toho nějakej zánět spojivek, pak něco s rohovkou... no, je toho moc, ale jak na ječný, tak na vlčí se mi dostalo info, že teplý heřmánkový obklady, ten heřmánek mu ale po určité době nedělal dobře, tak jsme dělali jen teplý obklady mokrý, později teplý v suché verzi (jakože mikrovlnka nahřátý kapesník), když jsem ve fázi vlčího zrna začala shánět nějaké info, co k tomu, tak jsem někde narazila na info, že na jedno z těch dvou jsou lepší (vhodnější) studený, ale nebyla to ofiko info, tak to mám jen zasunutý jako možnost.

kakba
14. led 2021

Tyjo. A ja si vzdyky myslela, ze je jen jecne zrno. Mladsi na to trpi. Posledne mela zrno s boulickou hnisu a druhy den se rano probudila s tak oteklym celym okem. Jako by dostala pres hubu. Podrobne si o tom prectu. Diky

maaaadlaaaaa
14. led 2021

http://www.pharmanews.cz/clanek/hordeolum-a-cha... vkládám odkaz, tady to máte krásně popsané a rozdělené. 🙂

maaaadlaaaaa
14. led 2021

Na jecne zrno nemusite nic nebo urychlit teplým odkladem s hermankem nebo borovou vodou. Vlčí pro zklidnění studený, pro urychlení teply a doporučuji kapičky ocuflash. Jsou mírně protizanetlive a můžou se podávat dětem, obsahují i výtažek z heřmánku. 🙂 Ale co se týká dětí, tak bych to opravdu řešila s doktorem, aby určil diagnózu a pak už můžete nasadit domácí léčbu, když jste si jistá co to je.