Červená varlata po opruzeninách u kojence. Je třeba navštívit lékaře?

Zodpovězené
29. zář 2019

Dobrý den,

před pár dny měl můj pětiměsíční syn opruzeniny, které jsem mazala Imazolem. Opruzeniny ze zadečku a třísel zmizely, ale pořád má trošku červená varlata. Nepřipadá mi, že by byla oteklá nebo bolestivá. Stále je mažu dvakrát denně Imazolem nebo Sudocremem, bohužel bez zlepšení. Je nutné navštívit naší paní doktorku?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

chlapci mají často na šourku projevy ekzému.

Doporučuji Vám omývat synkovi genitál vodou a mýdlem, popřípadě ještě řepíkem, následně kůži promazat Infadolanem či Bepanthenem. Nepoužívat čistíci ubrousky, ani hypoalergenní. Kůži genitálu často větrat.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová