Červené flíčky po těle. Nesvědí, nebolí. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
9. led 2024

Dobrý den,

synovi (7 let) se tohle (viz.foto) objevilo na předloktí asi před týdnem. Teď už to má i trochu na stehnech v dolní části zad a na břiše. Nesvědí to ani nebolí.

Co by to mohlo být?

Dobrý den,

z fotografie se kožní problémy hodnotí velmi těžko. Také bych si potřebovala odebrat podrobnou anamnézu (neměl syn v posledních dnech nějakou virózu? Koupání v bazénu/ve vířivce? Neměl syn někdy pásový opar? Kontakt s neštovicemi? apod.).

Z fotografie není zřejmé, zda se jedná pouze o pupínky či puchýřky. Trvá-li to už více než týden a zhoršuje se to, pak bych doporučila navštívit Vašeho pldd či kožní ambulanci.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká