Červené, teplé fleky. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
5. pro 2020

Dobrý den,

mám problém - dcera, 14 měsíců, měla 2 dny horečky, ty přešly a za 2 dny se objevily na ruce červené fleky podlité puchyři. Teplé, nesvědí ji, nebolí, ale záhada, že mizí a objeví se jinde, takzvaně pořád cestuje... Dcera je o.k, nic jí není, ale nechápu to.... aby to nebylo vážné a ještě k tomu jsem těhotná v 16. týdnu a bojím se, jestli mi to nemůže také ublížit, jako např. 5. nemoc nebo něco takového.

Děkuji

Dobrý den,

doporučuji kontrolu stavu dítěte a objektivizaci nálezu na kůži pediatrem, včetně výtěru krčku. Co se týká Vaší gravidity, v 16. týdnu je již ukončena embryogeneze (vývoj orgánů plodu), takže Vaše případná nákaza by neměla mít závažný dopad na plod. V každém případě se ale snažte chránit infekcím.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová