Červený flek a čára na obličeji. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
22. zář 2020

Dobrý den,

syn (2 roky) má už snad tři týdny červenou čáru (možná i dvojitou) na pravé tváři až na bradu. Na druhé straně má zase flek. Už snad 4-5 týdnů má rýmu, asi na týden se to zlepšilo, ale teď to má zas. Smrkáme sopel a dáváme Nasivin. Plus teď v pátek a sobotu vyvrátil snídani, zbytek dne jedl už v pohodě. Možná to s flekama nesouvisí, ale pro jistotu popisuji všechny problémy.

Moc děkuji.

Dobrý den,

doporučuji vyšetřit chlapce pediatrem, včetně výtěru krku k vyloučení streptokokové infekce v nosohltanu (ta může souviset s exantémem - vyrážkou na tvářích).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová