Dcera nechce kakat na záchod. Co dělat?

Zodpovězené
6. pro 2022

Dobrý den,

potřebovala bych poradit...Dceru jsme naučili bez plenky a už chodí i do školky, ale máme problém se stolicí. Vždy, když to na ni přijde, tak se postaví za roh, skříží nohy a nechá to jít do kalhotek, ale jen malinko, nikdy se nevykaká úplně. Na záchod prostě nepůjde, jen čůrat, to ano.

Co mám dělat?

Děkuji moc.

Dobrý den,

učení hygieny je velmi náročné a na každé dítě funguje něco jiného. Bohužel není jedna obecně platná rada. Zkuste vysvětlovat, co a jak se u hygieny dělá, třeba i s použitím nějaké knížky. Zkuste se naučit rozeznat, kdy Vaše dítě potřebuje na stolici a vysadit ji dříve, než dojde k nehodě. Pokud nechce chodit na záchod, zkuste kolem záchodu dát nějaké obrázky, knížky atd., čím byste ji motivovala. Ev. se vraťte k nočníku a pak zkuste znovu učit na záchod. Je to opravdu velmi individuální, ale jste na dobré cestě, jestli už dcera zvládá alespoň čůrat do záchodu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká