Dceři zapáchá z úst, když přijde ze školky. Může to být změnou stravy? Nebo z čaje?

Zodpovězené
11. led 2021

Dobrý den,

chci se zeptat. Dcera má 5 let, chodí do školky, ale teď v koronavirové krizy chodí a nechodí, ale pokaždé, když přijde ze školky, tak jí smrdí z pusinky. Když je doma, tak jí z pusy nesmrdí. Do školky chodí ráda.

Může to být změnou stravy? Nebo z čaje? Říkala, že pijou čajík ve školce.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

pobyt v jiném prostředí a s jiným režimem i stravou může vést ke změně mikrobiomu. Doporučuji Vám dívce i po příchodu ze školky vyčistit zoubky, podávat po nějakou dobu probiotika - např. Biogaiu. Při trvání potíží konzultujte potíže s pediatrem, je vhodný výtěr krčku a stomatologické vyšetření.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová