Divný způsob lezení. Je to normální?

Zodpovězené
28. pro 2022

Dobrý den,

dcera má 10,5 měsíce a před 2 týdny začala lézt. Prvních pár dní lezla normálně, střídala nožky a ručky, pak ale začala levou nohou našlapovat na chodidlo (jakoby dělala medvěda) a druhou nožkou lezla normálně. A teď už to občas dělá i druhou nohou a místo, aby normálně lezla, dělá medvěda.

Je to normální?

Přitom neměla ještě dost času na to, aby kvalitně natrénovala normální lezení po kolínkách.

Děkuji

Dobrý den,

psychomotorické stereotypy mohou mít různou variabilitu. Úplně Vašemu popisu lezení nerozumím, proto nemohu posoudit psychomotorický vývoj. Musela bych si dceru vyšetřit a vidět techniku lezení. Pokud máte pochybnosti, doporučuji navštívit Vašeho praktického lékaře, který Vás při podezření na odchylku odešle ev. k neurologovi či rehabilitačnímu lékaři.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká