Dlouhodobě zarudlé genitálie. Čím to zlepšit?

Zodpovězené
17. lis 2019

Dobrý den,

již půl roku má tříletá dcera ošklivě zarudlé intimní partie, zarudnutí vypadá jako popálená kůže, je ostře červené a táhne se kolem pipinky ke konečníku. Byli jsme 2x na dětské gynekologii, z kultivace byla zjištěna E coli v pochvě, nicméně Macmiror zabral jen trošku a Furantoin byl bez efektu, ale dovnitř se mi nic zavést nepodařilo, pouze jsem po poradě s dr. mazala.
Oplachy v Hypermanganu byly rovněž bez efektu. Dcera si často "ucvrkává", než jde močit, má již flíček moči na kalhotkách. Snažím se jí dávat vymočit včas, ale ne vždy se podaří. Vždy ji pak samozřejmě převleču do suchého prádla. Rovněž kalhotky peru v jemném prášku a přežehluji. Přijde mi jakoby dceru dráždila vlastní moč. Již nevím, co vyzkoušet a zarudnutí vypadá nyní děsivě. V létě bylo období, kdy zarudnutí téměř zmizelo, ale po nachlazení v září je to čím dál horší. Na dětské gynekologii poradili posílit imunitu. Dcera je jinak zcela zdravá a na nic si nestěžuje, močení ji nepálí, na žádné svědění si také nestěžuje. Uvítám jakýkoliv tip jak situaci se zarudnutím zlepšit nebo vyřešit.

Napadá Vás něco? Nemáte tip třeba na nějakou mast?

Moc děkuji.

Dobrý den,

předpokládám, že dívence byla též vyšetřena moč, včetně kultivace moči.
V případě, že tato vyšetření moči byla opakovaně v pořádku, tak bych tipovala na streptokokovou infekci v pochvě. Doporučuji udělat výtěry krku a poševního vchodu a přeléčit penicilínem (Ospen). Zároveň dlouhodobě podávat laktobacilus.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová