Doplnění k dotazu stolice u 11měsíčního dítěte. Myslíte, že by bylo dobré udělat nějaké pořádné vyšetření?

Zodpovězené
11. dub 2023

Dobrý den,

děkuji za vaši odpověď viz https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/detsky-...

Dcera normálně jí a pije jako obvykle, je jinak úplně v pohodě, nic ji očividně ani nebolí. Nikdo v rodině nic takového momentálně neměl. Po příkrmu to nejspíš nebude, má už zavedené skoro všechno a nikdy nebyl žádný problém.

A s tou alergií nevím, nikdy na dceři nebylo nic zvláštního, co bych s alergií měla spojovat, ale to může přijít kdykoliv. Doktorka dceři nasadila Enterol a Smectu, ale už to trvá 9 dní a pořád se mi ta stolice moc nelíbí - je pořád řidší konzistence, ale určitě lepší než na začátku. Malé se pořád třeba ob den objevuje zvýšená teplota 37,2 -37,5. Nechci něco zanedbat, ale zase nechci nějak plašit.

Myslíte, že by bylo dobré udělat nějaké pořádné vyšetření?

Nebo mám ještě počkat, zda se to nezlepší?

Zatím moc děkuji.

Dobrý den,

bylo by dobré udělat výtěr z konečníku na kultivaci, zda tam není nějaká bakterie. Také by bylo dobré donést vzorek stolice k posouzení k Vašemu pldd, aby zhodnotil její vzhled, zda např. není acholická (světlá - bez žluči). Dle toho ev. další odběry.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká