Stolice u 11měsíčního dítěte. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
29. bře 2023

Dobrý den,

chci se zeptat. Moje malá měla cca před týdnem hodně světlou stolici (bílou, mírně nažloutlou) a byly v ní i hleny. Pro jistotu jsem volala doktorce a ta mi řekla, že mám malou hlídat a pozorovat stolici. Od včerejška má ale průjem a pokaždé, co ji jdu přebalit, tak tam něco má a ten hlen je tam pořád a přijde mi, že ho tam je čím dál, tím víc. Teplotu má jen maličko zvýšenou po odečtu 37,2, ale to si zas říkám, že je u tak malých dětí normální.

Děkuji

Dobrý den,

zapomněla jste uvést, na co konkrétně se chcete zeptat. Hlen ve stolici může mít několik příčin. Střevní infekce, záněty střev, alergie, ... Je důležité, zda dítě prospívá, zda přijímá stravu a tekutiny, zda se to objevilo po nějakém příkrmu, zda nemá podobné problémy další člen rodiny, zda k tomu případně i nezvrací atd. Dle toho, plus vyšetření dítěte a ev. laboratorních vyšetření se pak může učinit diagnostický závěr.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká