Dotaz na očkování - nedodržení 14denního rozestupu. Je zde nějaké zdravotní riziko?

Zodpovězené
18. říj 2020

Dobrý den,

chci se zeptat, dítě, 6 měsíců, bylo očkováno Hexacimou a za 10 dní do stejného místa Prevenarem 13.

Je zde nějaké zdravotní riziko, že bylo očkováno po tak krátké době a do stejného místa?

Děkuji

Dobrý den,

kratší interval nevadí, někdy se obě vakcíny očkují i společně.
Místo vpichů jemně prohmatejte, v případě nálezu bouličky upozorněte na ní pediatra, at' se při příští aplikaci vakcíny tomuto místu vyhne.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová