Očkování a otěhotnění. Ví se, jaká rizika může očkování přinést?

petrunila
10. srp 2021

Dobrý den, jsem asi v 5 týdnu těhotenství, ke gynekolovi jdu příští týden. S manželem máme obavy, protože na začátku otěhotnění jsem byla na druhé dávce očkování na Covid 19. Ví se, jaká rizika může očkování přinést? Jsou už takové případy žen? Děkuji za odpověď

martina8084
10. srp 2021

to vám nikdo nepoví. ☹

carmenz
10. srp 2021

@petrunila Doporučuji projít na IG účet genotypo-sk, kde mají velmi pěkně sebrané dostupné studie, stejně tak na FB skupina Očkovanie proti COVID-19 pro těhotné, dojčiacie a snažiace se otěhotnět (či tak nějak). Neměla bych takový strach, resp. v prvním trimestru je strach tak nějak všudypřítomný a je to prakticky vždy buď a nebo. Držím palce ať máte zdravé a šťastné miminko ❤🍀

hojda
10. srp 2021

Je tu víc maminek, které byly očkované na počátku těhu (nevěděli o tom), projděte si jiné diskuze tady.

pajushka1
10. srp 2021

@hojda já zjistila že jsem těhotná minulý týden v pondělí, týden předtím ve čtvrtek jsem byla na druhé dávce. Řešila jsem to s gynekologem a řekl mi,že se nemám čeho bát 😊

ivya
10. srp 2021

Není čeho se bát.

mishulka26
10. srp 2021

@pajushka1 jsem stejný případ ve čtvrtek očkováni a v pondělí pozitivní test, na kontrolu jdu až 24.8 tak se chci zeptat co mi na to řekne mám trochu strach, ale na druhou stranu si říkám, že tou dobou ještě nebylo mimčo úplně spojené se mnou 😊

vikinkav
10. srp 2021

Ja jsem to takhle mela s covidem, chytla jsem to a hned na to pozitivni tehotensky test 😄 doktorka mi take rekla, ze to v tom zacatku je pokazde bud a nebo, stejne tak s vakcinou…

pajushka1
10. srp 2021

@mishulka26 mě k tomu gynekolog řekl,že můžu být v klidu. Přece jen lepší chytit covid a být očkovaná a věřit, že nezkončím na přístrojích.. no a co teď už, z těla nám to nikdo nevycucne🙄😀 já Teda vůbec nečekala že bych mohla otěhotnět, skoro 4 roky nic,jen biochemické a potraty a najednou tohle 😀

mishulka26
10. srp 2021

@pajushka1 tak uvidíme co řekne ten můj 😀 zase mi po tom nic nebylo jen mě trochu bolela ruka tak uvidím 😊 my to zkoušeli 3 měsíce tak jsem si říkala, že to zase určitě nedopadne ani plodný dny jsme snad nechytli 😂

petrunila
autor
10. srp 2021

@carmenz děkuji

normalnimatka
10. srp 2021

radim dát na svůj pocit... studie samozřejmě jsou, ale v tv vám to neřeknou. potraty jsou mnohem četnější, a to včetně pokročilejších trimestrů.

hojda
10. srp 2021

@normalnimatka jaky pocit? Uz je ockovana.

ivya
11. srp 2021

@normalnimatka To je nesmysl, potratovost je na stejné úrovni, jako je běžné.

marcicek84
11. srp 2021

@martina8084 zodpovedne ti to nezaruci nikdo,v I.trimestru se doporucuje neockovat,je to vzdy bud a nebo,studie na tehotnych jsou,ale na ty dlouhodobe,kdy budou mit prvni deti 2-3 roky si jeste pockame a pak se uvidi jak to s tou dlouhodobou bezpecnosti vlastne je.Ono se uz vi,ze i ockovany se muze nakazit,nemoc sirit nebo skoncit v nemocnici,hlavne vakcina na Deltu,ktera u nas prevlada, je ucinna jen z poloviny.

mishulka26
11. srp 2021

@marcicek84 tak co máme dělat mi co jsme to zjistili až když jsme byli po očkování? Když před MS je test negativní a pár dni po očkování je najednou pozitivní.

normalnimatka
11. srp 2021

@hojda pravda, pardón...bouhužel

ai30
11. srp 2021

@normalnimatka Kde jsou prosim ty studie ktere toto prokazaly?

marcicek84
11. srp 2021

@mishulka26 tak pokud vim,ono se doporucovalo mesic pred ockovanim se o dite nesnazit a 2 mesice pote taky ne,ale pokud se stalo neplanovane,tak je jasne,ze s tim ted uz nic neudelas,kazdopadne bych si dalsi davku nechala posunout az do 2.trimestru...

ivya
11. srp 2021

@marcicek84 Nic takového se nikde nedoporučovalo 😉

ivya
11. srp 2021

@marcicek84 Jen se nedoporučovalo otěhotnět mezi dávkami, aby se pak nemusela právě druhá dávka odkládat.

marcicek84
11. srp 2021

@ivya ale no tak,doporucovalo,bylo to i na SUKL

vikinkav
11. srp 2021

@marcicek84 ja jsem to take slysela, kdyz se zacinalo ockovat, doporučovalo se pri styku chranit proti pripadnemu poceti

marcicek84
11. srp 2021

@vikinkav přesně a pak se o tom přestalo mluvit, ale to neznamená, že to doporučení přestalo trvat, prostě jen potřebovali přesvědčit k očkování co nejvíc lidí, ne každá žena přeruší snažení jen tak o 2-3 měsíce a půjde na očkování, některé se snaží dlouho a utíká jím čas, jenže při propagaci očkování se jaksi zapomnělo na to to dělat s rozumem a říkat obě strany mince, ty negativa nebo bezpečnostní stránka byla zcela potlačena, to mi docela vadí...

ivya
11. srp 2021

@marcicek84 Nikde jsem to oficiálně neviděla, jen ze zdrojů jedna bába povídala ;) Všude psali, že se nedoporučuje otěhotnět mezi dávkami (a samozřejmě před očkováním, v době, kdy se těhotné neočkovaly). Naopak všude se píše, že není důvod po druhé dávce s otěhotněním čekat. Stejně tak, že není nutné si před očkováním dělat těhotenský test a těhotenství jako takové není kontraindikace, jen se (jako hodně věcí) nedoporučuje v prvním trimestru. Ale pokud se někomu povede otěhotnět mezi dávkami, není důvod k obavám.

marcicek84
11. srp 2021

@ivya jak jsem psala, na SUKL to najdeš, možná že i teď, tolik k oficiálním zdrojům...nicméně i kdyby se to nikde nepsalo, tak asi to je i logické, že když na to jdeš, že to těhotenství předtím vyloučíš a logicky počkáš těch 14 dní po druhé dávce, na to ti i stačí selský rozum, když stále je nedoporučení očkovat v I.trimestru. Co se týče obav, tak vždyť NÚ vakcín se stále rozšiřují, takže psát, že není důvod k obavám mi přijde docela unáhlené.

kometkak
11. srp 2021

Rozhodně se nenechat v těhotenství očkovat. Ale jestli je už po, tak je po i to řešit.. Ale na začátku monoho žen ještě neví.. pijou, kouří, berou léky, jdou na rentgen atd.. To je život.. Nenechat si píchnou žádnou další dávku a pozitivně se naladit na zdravé miminko a co nejméně se stresovat.. co by kdyby

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru