Fleky na kůži. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
27. led 2020

Dobrý den,

prosím o pomoc. V pondělí se naší dcerce (v květnu jí budou 3 r.) udělaly dva fleky na krku. V úterý měla flíčky na tvářích. Ve středu na nohou v oblasti lýtek. Z tváří a krku téměř vymizely, na lýtkach však zůstávají. Jedno lýtko má lehce nateklé. Když po něm přejedu, cítím lehké hrbolky (jakoby štípance).

Co by to mohlo být?

Dnes nám v jesličkách řekli, že jedna holčička má fleky a nějaký virus. Prý, pokud se to přes víkend nezlepší, máme jít v pondělí k MUDr.

Dekuji za odpověď.

S pozdravem
Bartonová I.

Dobrý den,

také doporučuji vyšetření pediatrem včetně vyšetření moči a výtěru krčku. Jen podle fotky nemám představu, o co se přesně jedná.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová