Hlenovitá stolice. Může se jednat o nějaký problém/alergii?

Zodpovězené
8. lis 2022

Dobrý den,

syn má 6 týdnů a poslední dny se mi zdá, že má takovou hlenovitější konzistenci stolice. Mívá problémy s prdíky, někdy se hodně kroutí a tlačí, tak dáváme pravidelně Simethicon, Babycalm i probiotika.

Může být konzistence způsobena třeba těmi kapičkami, nebo už se jedná o hleny ve stolici, které můžou značit nějaký problém/alergii?

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

z fotografie je špatně patrné, zda je ve stolici opravdu přítomný hlen, ale zdá se mi řidší než normální stolice. Doporučuji ukázat stolici Vašemu pldd k posouzení. Pldd zároveň i vyšetří bříško a odebere podrobnější anamnézu. Mohlo by se jednat o alergii na bílkovinu kravského mléka, u ní ale bývá přítomna ve stolici krev.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká