Horní cesty dýchací. Co lze používat dlouhodobě?

Zodpovězené
29. lis 2019

Dobrý den paní doktorko,

dcera (4 roky) prodělala za poslední rok 2x zápal plic, několik zánětů horních cest dýchacích a bronchitid. Teď na kašel užívala Ditustat (začátek-suchý kašel), pak Mucosolvan (na vykašlání) a ke konci užívala Stopkašel, který brala i pár dní poté, co byla bez kašle. Asi dva dny poté, co jsme ho vysadily, začala opět pokašlávat.

Existuje nějaký preparát, který může užívat dlouhodobě v tomto období?

Zkoušely jsme Kalobu, ale ta nepomohla. Jinak užívá na imunitu Immunotrofinu na doporučení alergoložky (alergie a astma vyloučeny).

Mockrát děkuji za radu.

Dobrý den,

podle Vašeho popisu je nemocnost Vaší dcerky vysoká a měla by se řešit komplexně (vyloučit zvětšenou nosní mandli, nasadit trvalou léčbu indikovanou dětskou respirační - plicní ambulancí, lázeňská péče, apod.).
Nyní úžeji k Vašemu dotazu - mám dobré zkušenosti s podáním Broncho Vaxomu, nicméně klinická odpověď každého dítěte je individuální, tj. "musí se to zkusit a uvidí se". Samozřejmě opakovaně doporučuji mít doma inhalátor a pravidelně pečovat o dýchací cesty inhalacemi Vincentky.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová