Opakující se záněty horních cest dýchacích

stacy13
20. dub 2015

Zdravím všechny! 🙂 Chtěla bych se poradit a znát Vaše názory,jelikož už začínám být zoufalá.Mám 2letého syna..který prodělal první zánět průdušek ve 4.měsících..od té doby jsem snad mistr v léčbě na téma rýma..zánět cest dýchacích..stále trpíme na opakující se rýmy,ale ne na klasické nudle..ale na silnou vodnatou rýmu s teplotami,kterou buď zvládneme a nespadne nám to na průdušky,nebo jo..malej už bere skoro jako rutinu,odsávání,zábaly průdušek,mořskou vodu,psí sádlo.takže cca každých čtvrt roku bohužel skončíme na atb ☹ předloni září atb,pak nějaké rýmy,střevní virózy,pauza vydržel to do loňského léta,červen zánět průdušek atb,konec srpna kašel u moře,září angína atb,další rýmy se držely do listopadu..prosinec klidný,leden zánět průdušek,náběh na zápal plic atb,od té doby střídající se rýmy do teď,s tím že duben zánět průdušek,chycená trochu plíce atb..po týdny po dobrání atb zase šílená rýma,bolesti bříška,které ho bolí pokaždé,což si zdůvodňuju že polyká ty hleny a má pak průjem..Nejsem vůbec zastáncem atb,ale buhužel pak už nemáme na vybrání:(do toho měl 5tou nemoc,šestou nemoc,náběh na atopický ekzém..prostě stále něco..přitom bydlíme na vesnici,denně na čerstvém vzduchu,dostatečná hygiena rukou,čistím pravidelně nos,jí všechno ovoce,zeleninu.no rpostě vše co má být..jediný co chodíme na plavání a na nějaké kroužky,je dost v kolektivu..může to být až tak tím???přece ho nemůžu držet doma?Každopádně už nevím co dál..doktor tvrdí že je to normální,že si pěstuje imunitu,já tomu už moc nevěřím..plavání jsem do teď vydržela,ale už jsem to nedala a do konce června ho odhlásila,s tím jestli to není z toho.taky ještě chci zkusit solné jeskyně a v poslední řadě mě ještě napadlo,jestli nemá alergii na kravské mléko?Prý mezi příznaky patří časté bronchitidy a vodnaté rýmy..už jsem asi blázen..co si o tom myslíte vy?Máte někdo podobný problém?Myslíte že je tohle normální?děkuji za Vaše názory

sisstin
20. dub 2015

Nechci strasit, je mi 31 a mam to od narozeni porad 😉

sara84
20. dub 2015

A s nastupem do skolky bude hur :( jsem na tom podobne, i syn, sicecne tak casto atb., ale kazda rymka 2-3 tydny, uz ma potvrzene alergie, atopika od 2.mesicu... Trosku se to lepsi s vekem, kazda nenoc uz je trochu lehci a docela nam pomohly lazne. To pak byl 5 mesicu ok!

andelka
20. dub 2015

Starší syn to samé. Pobytem v kolektivu i plaváním to být může,resp. to tomu nepomáhá. Atb teda nemá často, ale Ventolin na průdušky má každou chvíli. Chodí druhý rok do školky stylem tři až osm dní a pak dva až tři týdny doma. Příští rok je predskolak. V léčebně jsme byli letos v zimě,vrátil se opět se zánětem průdušek. V pátek jdeme na alergo. Už má na dýchání kortikoidy. Ale nějak nevěřím že něco fakt pomůže,možná čas.

nessik
20. dub 2015

@stacy13 taky to máme za sebou, já tedy doporučuji imunologické vyšetření a nasazení preparátů typu bronchovaxom, mým dětem to moc pomohlo, do té doby každý měsíc nějaká nemoc ☹

stacy13
autor
20. dub 2015

děkuji Vám za názory..uklidnilo mě,že opravdu nejsme jediní,takhle často nemocní..jelikož okolí na mě koukájako kdyby ten kluk nebyl v pořádku..že to není možné být takhle pomalu každý týden nemocní,na druhou stranu jste mě teda nepotěšili,že mě čeká ještě něco horšího s nástupem do školky!!! 😒 každopádně bronchovaxom už jsme řešily,ale až na podzim,že na léto to nemá smysl..tak uvidíme,dost lidí ho chválilo..každopádně zvažuju tu imunologii:(

sisstin
20. dub 2015

@stacy13 ja testy na alergii normo, vloni jsem mela z 12 mesicu 10 rymu a kasel, ted zanet dutin atd. Od malicka neustale kaslu a smrkam, jako mala zapal plic, prudusky, usi a furt dokola 😔

andelka
20. dub 2015

@stacy13 no tak oslabená imunita a školka je masakr,to je jasný. Točí se to tam od října do května. A mezitím ještě další nemoci,hfmd,neštovice,průjmy,vši..holt kolektiv dětí, kde nejsou jen100% zdravé děti.

mandala
20. dub 2015

@stacy13 Tak zkuste vynechat mléko a mléčné výrobky. Moje dcera na to byla podobně, trpěla na rýmy a z toho opakované záněty středouší, a to až do takové míry, že dnes trpí částečnou nedoslýchavostí, záněty průdušek, těžké zápaly plic... Asi v 6 letech jsme se dostali k výbornému panu doktorovi na imunologii, který v první řadě doporučil vysadit, nebo alespon omezit na čas mléko a mléčné výrobky. Dcera mléko miluje a pila ve velké míře, takže doporučil pít mléko bud kozí, nebo např. sojové apd, v horším případě aspon to kravské převařit, nejhorší je podle něj mléko čerstvé. Kromě toho doporučil léky na imunitu. Nevím, co z toho nakonec zabralo, jestli vynechání mléka, léky na imunitu, nebo z toho prostě vyrostla - tomu ale moc nevěřím, protože výsledky byly znát dost brzy od zahájení léčby - nicméně její nemocnost klesla na úroven ostatních dětí. Solné jeskyně nepomohly.

stacy13
autor
21. dub 2015

děkuji,zkusím mléčné výrobky vysadit a třeba uvidím změnu..jelikož ještě ale pije sunar.tak mu mám koupit ten sunar bez laktózy?

stacy13
autor
21. dub 2015

@sisstin to ale přece není normální být takhle často nemocná??to si nedokážu předstsvit ☹

stacy13
autor
21. dub 2015

jen nechápu z čeho to má..jelikož moje i manželova strana je naprosto zdravá,alergie,ekzémy se v rodině nevyskytují..jediné co,tak manželova matka má dnes ve stáří astma,ale to si myslím že je s věkem..

sisstin
21. dub 2015

@stacy13 ja jsem tak nejak uz zvykla proste, ze predevsim ryma je moje vecna souputnice 😝 Ja netrpin na anginy, chripky atd, ale proste horni cesty dychaci, to je mazec 😉 ja jsem narozena predcasne, hned po porodu zapal plic a uz se to proste tahne. Nejhorsi je, ze kazdy oslabeni se hned projevi. Kdyz jsem byla na RD, tak to slo, to jsem moc nemocna nebyla, pak z prace furt ( delam s malyma detma) a ted za tehu uz jsem si strihla zanet dutin a zanet zlucniku, kazda vetsi fyzicka zatez me jako docela dorazi 😝

stacy13
autor
21. dub 2015

@sisstin no to Vám nezávidím,takže už to taky berete asi jako součást denního života že?a když ještě do toho pracujete s malýma dětma,tak to tu imunitu asi neposílíte🙂no Přeju Vám aby těch rým bylo co nejméně..zase když jste nemocná takhle v těhu,tak by miminko mohlo být pak zdravé a bude mít protilátky..Je pravda,že já snad nikdy neměla angínu,teplotu,nebo chřipku..nachlazená bývám párkrát za rok,ale když už jsem tak to je taky mazec..spíš šílený rýmy..a to nenávidím🙂))

sisstin
21. dub 2015

@stacy13 treba muj syn je zas extremne zdrave dite, prvni rymu mel trosku ve ctyrech letech, ted ma jednou za rok na podzim rymu a trosku kasel, jinak mu nikdy nic nebylo, bohuzel se mu vyhybaj i takovy ty infekcni typu nestovice, pata a sesta nemoc atd, a mit tohle treba v dospelosti je nic moc 😝

mandala
21. dub 2015

@stacy13 Jejda, tak to nevím, umělou výživu jsem nikdy nepoužívala. Ale zkuste se objednat na imunologii, podle krve by měli poznat, jestli není něco O.K., ono můžete třeba i zjistit, že má náběh na astma, děti s astmatem jsou taky hodně nemocné. Nebo moje starší dcera je alergička na prach a pyl, takže většina kašlů má původce v té alergii. Každopádně bych to řešila přes doktora, protože takových peněz, co jsem utratila za různé doplnky na imunitu a výsledek prostě žádný. Na té imunologii nám to nasadili prostě na míru, podle výsledků. Jen doplním, že imunitu jako takovou měla v pořádku, přesto promarodila půl života. Přeju vám, at se to brzy zlepší. 🙂

stacy13
autor
21. dub 2015

děkuji Vám,a na imunologii musím mít doporučení od pediara?

stacy13
autor
21. dub 2015

@sisstin to by podle mě odpovídalo..syn má podle mě protilátky..no jo ono má prostě všechno pro a proti..takže jestli tohle nachlazení neustojíme..nastupuju k dr.a budu to řešit..děkuji Vám všem

marton
21. dub 2015

@stacy13 Ahoj,náš straší syn jako malý také často trpěl na průdušky.Zhruba před 3tím rokem jsme začali chodit na alergologii.Dg.náběh na bronchiální astma.Bral nějaké léky a foukal do pusy.S nástupem do školy,spíše až ve druhé třídě se to zlepšilo.Nemocný byl tak max.2x do roka.Před 3 lety alergologie negativní,na vše.Letosl/ je mu 16/ už měl 2x docela ošklivé kašle a zúžené průdušky.Takže v červnu jdeme znova absolvovat alergologické kolečko.

janka
21. dub 2015

@stacy13 myslim, ze to bude tak, jak pisete. Alergie na bilkovni kravskeho mleka. Bohuzel neresena a proto se to tahne....
Na vysetreni alergologem potrebujete doporucene od pediatra. Taky zalezi ke komu se dostanete. V jeho veku je predpoklad, ze spousta testu bude falesne negativnich, mozna proto Vas tam pedi neposlal.
Pokud to vyjde pozitivni, je to jasny, pokud ne, uvidite... Pripadne pak zkuste nasadit eliminacni dietu, anebo zkusit nejakeho lekare/terapeuta pouzivajiciho Bicom nebo EAV. Tyto pristroje Vam pomuzou zjistit presne, ktere potraviny detem vadi, i kdyz jsou krevni testy negativni. To same plati pro @sisstin 😉 Ale ja bych vybirala radsi mezi doktory...

Sunar doporcuji nahradit napr ryzovym mlekem z DM - je sladke a chutne - tedy z tech alternativ 😉 Alergie byva na bilkovinu (KM) ne na cukr - laktozu. Takze Sunar bez laktozy nic neresi.

S tim plavanim si myslim, ze jste udelala dobre, ze jste ho zrusila. Pokujd je voda chlorovana (i kdyz tvrdi ze ne, pouze ozoon, to stejne poznate 😉 ) pak vznikaji prave caste rymy prudusky a zanety zvukovodu na chemickom podklade (chlor). Ale nejak ta voda musi byt osetrena- takze radsi slana voda. Bohuzel jsem se toto dozvedela od dr na ORL az cca po pul roce....

janka
21. dub 2015

@stacy13 solne jeskyne si myslim, ze by mu mohly pomoci, jako pomocna lecba.A nejlepe se soli z mrtveho more.

smecka
21. dub 2015

@stacy13: nechápu, že vás praktický lékař dávno neodeslal na dětské plicní a alergologii. 😕 Potřebuje udělat krevní alergotesty, imulogické testy ... takhle do něj možná úplně zbytečně perete atb. Pokud máte blízko Prahu, doporučuji Kliniku dětského a dorostového lékařství, ambulance pro dětská respirační onemocnění.

stacy13
autor
22. dub 2015

no to jste mě zase trochu vyděsili 😢 ..furt jsem si říkala a pevně doufám,že alergii na kravskou bílkovinu nemá:(vždyť si myslím,že by se to projevilo daleko dříve..no každopádně jsem mu koupila včera asi teda blbě nutrilon bez laktózy a nějaký pomazánky z tofu,sojové dezerty a sezam.semínko..aby teda když mu nebudu dávat mléčné výrobky,aby nestrádal na bílkovinách..achjo:(vypadá to že teď nám rýma ustupuje,teda ještě dost vykašlává,ale je čilý a bez teplot..tak asi k dr.nepůjdu,nebo mám jít?máme docela pečlivého lékaře,takže si říkám,že by snad věděl kdy nás tam poslat?a na ty testy musí být zdravý?

marton
22. dub 2015

@stacy13 ano na alergol.testy by mělo být dítě co nejvíce v pořádku a nebrat žádné tlumící léky,jako např.fenistil.Na imunolog.testy z krve,si myslím třeba rýma nevadí.Alerg.na kravské mléko mě ve vašem případě vůbec nenapadla.Pediatr vás ale měl už dávno někam poslat,ale jestli jsem dobře pochopila poslední příspěvek,tak asi ne s každou virozou tam jdete,což pokud jsi doma na mateřské,tak chápu.

stacy13
autor
22. dub 2015

ani jsem na mateřské..a k doktorovi chodíme až když moje léčba nezabírá..i tak mám pocit že tam jsme často..a jak říkáte taky si myslím že nás měl dávno někam poslat,rýma ob týden s teplotami mi taky už nepřipadá normální..já už se s ním bojím kamkoli jít mezi kolektiv jak to zase odneseme..tak mu zkusím zavolat a nějak se s ním třeba domluvit..děkuji

anjelita
22. dub 2015

Vypada to ze ma znicenou prirozenou imunitu ockovanim, stejne jako spousta dalsich deti. Zkus homeopatickej detox a uvidis ze bude lip. Leky zdravi jenom zhorsujou, hlavne pokud se berou casto. Ocko zpusobuje i alergie na kravsky mliko, pyly a lepek, zpusobuje astma a bronchitidu i ekzem.

stacy13
autor
22. dub 2015

a homeopatický detox je co?je se v homeopatii moc nevyznám..chtěla jsem zkusit homeopatika na rýmu,ale žádnýho homeopata v okolí neznám a těch homeopatik na rýmu je tolik,že nevím který bych dala

anjelita
22. dub 2015

@stacy13 Je treba telo detoxikovat od pridavnych latek co se v ocku bezne vyskytuji = tezke kovy (rtut, hlinik) konzervacni rakovinotvorne latky jako formaldehyd, zvireci DNA, eter atd. Pokud to zpusobilo alergii na mliko atd, mozna se to da jeste zvratit, je ale treba to zkusit. Staci si vygooglovat prirodni detoxifikace tela, tam se vzdycky neco najde. Homeopaticky leky jsou setrnejsi nez normalni, ale stejne to porad neni prirodni, takze nejlepsi cesta je fakt asi ta prirodni (skrze to co pozreme). Problem je v tom ze musis zacit lecit pricinu a ne symptomy, jinak to bude zacarovanej kruh. Prvni bych vyrazila z jidelnicku tvyho prcka absolutne vsechno co obsahuje zvireci mliko v jakykoliv podobe a taky psenici (nebo mozna lepek uplne) a uvidis jestli to pomuze ci ne. Kravsky mliko je pro lidi naprosto nepotrebny, navic je zodpovedny za ubytek vapniku v tele, ridnuti kosti a zubu. Takze se rozhodne nebo ze ti bude malej stradat nedostatkem vapniku, ten se da totiz v mnohem vetsim mnozstvi najit v cerstvy zelenine (a bez hnisu, hormonu a antibiotik jako v kravskym mliku). Myslim si ze kdyz mu das k svacine koktejl z cerstvyho ovoce nebo zeleniny, udela to vetsi zazraky s jeho zdravim nez chleba s lucinou viz http://skinnyms.com/super-green-detox-drink/ . Rymu nelec, je to naprosto zbytecny, stejne se vylecit neda. Lidovy rceni zni ze nelecena ryma trva tyden, lecena 7 dni. Takze asi tak nejak. Obecne se da spousta nemoci vylecit obycejnym vitaminem C (v prirodni forme), takze si vygoogluj suroviny s vysokym obsahem vit C a napln mu tim jidelnicek. Jeste se nestalo ze by matka priroda selhala, drzim palce 🙂