Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Hučení v uchu. Co by synovi (12 let) pomohlo?

Zodpovězené
28. říj 2020

Dobrý den, paní doktorko,

prosím, co by synovi (12 let) pomohlo?

Na dovolené v červenci mu začalo hučet v pravém uchu. Hned po příjezdu jsem navštívili ORL lékaře - ten diagnostikoval zánět, dostali jsme kapky. Po týdnu jsme jej navštívili znovu - hučení neustálo, ale pan doktor prohlásil, že zánět ustoupil a z jeho strany je ucho v naprostém pořádku. Dětská lékařka nám nabídla, že vystaví žádanku k jinému ORL...

Může být problém i jinde?

Četla jsem, že to může být i zvýšeným krevním tlakem, citlivějším vnímáním tepu srdce nebo tinnitus... Hučení stále neustává, naopak, syn špatně usíná, hlavně, když je v klidu, i přes den, je to prý nesnesitelné...

Děkuji předem za Váš názor.

Dobrý den,

hučení v uších - tinitus - může být způsobem řadou příčin. Doporučuji udělat chlapci základní pediatrické vyšetření, včetně rozboru krve (a serologického rozboru na vyloučení lymské boreliózy, atd.).
Opakovat podrobné ORL vyšetření, včetně foniatrického a audiologického vyšetření, a to na vyšším pracovišti (fakultní nemocnice, např. FN Motol), vyšetření neurologem, popř. doplnit magnetickou rezonanci mozku.
Léčba tinitu by se pak odvíjela podle výsledků provedených vyšetření. Zatím doporučuji užívat vitamín B12, zkusit léčbu v hyperbarické komoře.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová