Hustší stolice. Nevíte, čím by to mohlo být?

Zodpovězené
24. říj 2019

Dobrý den,

předevčírem malou začalo nejspíše bolet bříško. Bylo jasné, že se nemůže vykakat a jen prděla. Vždy měla na plínce aspoň trošku uprcnuto.
Tak jsem včera použila rourku a malá vykakala hustší stolici - vždycky ji měla více tekutou.
Dnes mám ale pocit, že je to stále stejné, zase jen tlačí, prdí a nemůže se vykakat. Tím pádem mi potom i moc nechce pít a odtrhává se od prsa.
Nevíte, co by to mohlo být a jak jí pomoct?

Děkuji 😊

Dobrý den,

nevím, jak je dcera stará, nicméně Váš popis potíží se mi nejeví jako závažný, stolice mění svoji konzistenci zcela běžně . Doporučuji dbát na dobré odříhnutí po krmení, při neklidu masáž bříška. Po nějakou dobu dávejte holčičce laktobacilus ( např. Bio Gaia ), popř. i Espumisan či Baby calm.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová