Má syn zácpu? Jak mu pomoci?

klarushka23
26. srp 2015

Ahoj holky,
mam jeden velky dotaz... nas Matej ( 3,5 mes. ) trpi nejspis zacpou. Kdyz byl mensi mel docela dost prdiky pak ustali akrasne prdel zacla jsem proto zkouset veci ktere nadymaji a super krome peciva muzu vse... ale asi tak mesic zacal kakat tak po 2 az po 4 dnech vzdycky tlacil ale neslo mu to prdel krasne ale pak zacal tlacit celej zrudnul a jen plakal. Bohuzel ted je to uz 8 den co nekakal, jelikoz plne kojim tak vim ze nemusi kakat treba 10 dni. Ale kdyz on u toho hrozne place tlaci a nejde mu to jen prdi a kdyz olace a ja mu sahnu na brisko a trosku zmacku zacne kricet☹ dala jsem mu svestkovou stavu po porade s pediatrem ... ma fenyklovej caj masirujem brisko polohujem na brisku zkoisela jsem i teplomer do zadecku teple na brisko cviky s nozickama ale nic☹ jenze tim jak nekaka nechce ani jist a jen place vzdycky se chce prisat ale pak si asi uvedomi ze ho to boli tak se odtrhne a jen buli ale uplne tak ze mi to dere slzy do oci☹ nevite co s tim? Mate nejaky zaruceny zpusob jak mu pomoci? Co by ho mohlo prohnat?? Diky moc🙂

beremeseanicka
26. srp 2015

Ahoj, nas maly nekakal taky bezne 10 dni a pak to byla obri naloz a prdel a hrozne smrdel ve velkem. My tedy od malinka nocnickujem a to mu vzdy pomohlo, drzet v klubicku a tlacit nozky k brisku. Kdyz uz to ale bylo jo dlouho a mela jsem pocit ze uz by to bylo vazne treba tak jsem po porade s MUDr. dala detsky glycerin. cipek. Ten zabral vzdy. Nekomu zas pomaha rektalni rourka...Ale ja ji moc nechtela, ze si na to pak deti hodne zvyknou a nekakaji samotne...

pavlapl
27. srp 2015

Já jsem používala rektální rourku a vždy jí pomohla. Se švestkovou šťávou opatrně já bych jí tak malému dítěti nedala.