Neustále plačící kojenec. Pomůžete mi?

barunkiss
2. únor 2021

Zdravím všechny maminky 🙂.

Potřebovala bych poradit a uklidnit. Mám měsíční dceru a od minulého pátku neustále přes den pláče. Spí po kojení jen 5 minut a ihned se probudí mrčí, tlačí a má hysterický pláč. Dávala jsem ji při kojení espumisan, ale přešli jsme na Simethicone baby od Dr. Max. Do toho ji dávám BioGaia, nahříváme bříško, masírujeme s mastí Pupík a cvičíme nožičkama. Kaká normálně několikrát denně. Zácpu nemá a když ji položím na bříško, tak se krásně vyprdí. Ale stejně pláče dále, i když netlačí. Nejhorší je, že během těch jejich amoků není schopna ani jíst. Při kojení se neustale odtahuje a v závěru pije třeba pět minut a úplně se u toho dusí, když křičí, takže ji musím dát pryč a počkat třeba hodinu, než se trochu uklidni, aby se trochu rozumně napila. Už si s ní nevím rady. K doktorce jdeme až příští týden a po telefonu mi s tím moc neporadí, proto se obracím na ty z vás, které s tím mají zkušenosti.

Moc děkuji za rady 🙂.

adela1399
2. únor 2021

@barunkiss Nemůže mít hlad? Já měla ty stejné problémy...a zjistily pak v nemocnici,že sice mléko mám ale malá si nevytáhne to zadní takže tyhle amoky měla protože měla hlad. Musela jsem přejít na UM,jinak bych se zblaznila a od té doby už všechno super a z uřvaného miminka je zlatý miminko. Snad to bude jen banalita a uvidíš co MUDr ,držím palce a drž se.

marketka_m
2. únor 2021

muj takto vyvadel ze mel hlad.trvalo dva tydny nez se dojedl...pokud pije jen 5 minut..to se mi nezda..trohu malo na tak male miminko...pokud to nebude hlad..muze to byt alergie..

barunkiss
autor
2. únor 2021

@marketka_m ona když křičí pije tak málo v častějších dávkách , ale večer, jak ji to přejde, tak pije 20-30 minut v kuse vypije obě prsa i v noci se více budí na to pití a hezky si vypije co má. Za 2 týdny nám přibrala téměř 1 kg.

barunkiss
autor
2. únor 2021

@adela1399 zkoušela jsem ji o víkendu dokrmit UM po kojení, když brecela, ale nechtěla vyplivovala mi to 😒

leniczka23
2. únor 2021

Já bych určitě nedávala Simethicon i Biogaiu. Buď jedno nebo druhé. Zkusila bych hodně mít prcka u sebe a prso nabízet pořád. Minimálně pár dní. Může to být spurt. Držím palce

ito
2. únor 2021

Pokud takto krasne pribira, nedokrmovala bych. UM zatim nedavejte. Bohuzel to nektere deti takto maji, jo a synove meli boleni briska i kdyz bylo mekke, i kdyz prdeli, at jsme davali cokoliv. Nejvic zabiralo noseni v klubicku. Zkuste se poradit jeste s doktorem, ale myslim, ze to holt budete muset vydrzet. Jinak pokud stejne place, tak bych zkusila ty vsechny kapicky vysadit.

ladyhacek
2. únor 2021

Jak dlouho to trvá? Kolem 3 týdnu je růstový spurt. Může to být i bolet při růstu nebo má hlad, častěji kojit a mělo by se to srovnat. U každého dítěte ke to jiné. Může to trvat 4-10 dní

modra_zizala
2. únor 2021

A kde po tom kojení spí? Když ji necháš u sebe v náručí nebo u prsa, tak taky pláče? Třeba potřebuje jen kontakt 🙂

barunkiss
autor
2. únor 2021

@ladyhacek trvá to zhruba čtyři dny ve velkém, kdy brečí opravdu neustále.

barunkiss
autor
2. únor 2021

@modra_zizala snažím se jí uspat na rukou u sebe. Hodinu v náručí pláče, potom usne tak ji dam do postýlky abych se konečně třeba najedla a ona se hned probudí.

ladyhacek
2. únor 2021

@barunkiss pokud je to 4 dny. Může to opravdu být růstový spurt, chce to vydržet. Častěji kojte. Zkuste třeba i "masáž" jen hladit nohy a lehce pomackat

modra_zizala
2. únor 2021

@barunkiss To jsem měla podobné se synem. U kojení neusne? Mě moc pomohl šátek, syn byl první měsíce neodložitelný a šátek byl velká pomoc 🙂

apollo20
2. únor 2021

@barunkiss také bych to viděla ns hlad a nebála bych se to zkusit. Naše maličká mívala takové období většího hladu..

jjasmina
2. únor 2021

Mě malá brečela skoro dva měsíce, často přikládat a jinak mě malá pila třeba taky jen 5 min., um jsem nedala, utěšovala, chovala, od prsa se odtrhovala, teď je kojena rok. Ste opatrná i na stravu? Spíš růstový spurt, je potřeba vydržet, pokud jí začnete dávat um, nejspíš u něj zůstane, ale to už je na vás 🙂

sajul
2. únor 2021

Jaký byl porod? Nemůže mít KISS syndrom?

barunkiss
autor
2. únor 2021

@apollo20 no zkouším ji nechat pít déle nebo častěji a ona prso poušti a mléko vyplivuje 😣

barunkiss
autor
2. únor 2021

@jjasmina UM ji nedávám, byl to jen jednorázový pokus. Já sama téměř nic nejim, aby neměla potíže obědy kvůli malé téměř nestíhám a když jo tak je to buď kuskus, těstoviny s tunakem nebo maso na prirodno. Snídaně chleba starý se sýrem sunkou a na večeři to samé. Víc jídel nestíhám když pláče. Když ji prilozim déle nebo častěji tak prso poušti a mléko vyplivuje😐.

barunkiss
autor
2. únor 2021

@sajul porod byl akutní CS 🙂

crutela
2. únor 2021

Vydrzet! Do 3.mesice je klid

jakreb
2. únor 2021

@barunkiss Ake davas Dcko? Ak Vigantol skus vysadit.

apollo20
2. únor 2021

@barunkiss myslela jsem UM přidat, pro mě to bylo lepší, než moje slabé mléko, co jí nestačilo.

barunkiss
autor
2. únor 2021

@jakreb dávám ji baby D, vigantol jsme vysadili hned 🙏🏻

barunkiss
autor
2. únor 2021

@apollo20 ona mi UM nechce vypít vůbec 😒