Jak motivovat dceru do polohy na čtyřech?

Zodpovězené
8. lis 2020

Hezký den,

mám dceru 8 a půl měsíce. Umí si sednout přes šikmý sed z lehu, válý sudy, umí druhé vzpřímení. Ruce má velmi silné, udrží se na nich v pohodě na čtyřech. Kyž ji zvednu, udrží se i v trakaři. Sama ale na čtyři vůbec nezkouší jít a když ji vyzvednu já, tak si hned sedne.

Jak ji mám motivovat, aby to trénovala?

Přijde mi, že od té doby, co sedí, tak už ani nic nového nezkouší, jen si sedne jak pecka a hraje si.

Může mít dítě třeba málo osválené nohy? Nebo čím to může být, že jí to nejde?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podle Vašeho popisu je vývoj v pořádku, lokomoce po čtyřech bude jistě následovat. Můžete zatím zkusit trénovat na válci pobyt a pohyb na všech čtyřech a pérování zadečku na patičky. Těžko se to slovně popisuje 🙂, názorně Vám může ukázat třeba dceřin pediatr.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová