Jak pomoci lézt 8 měsíčnímu dítěti?

Zodpovězené
25. zář 2019

Dobrý den,

syn bude mít 28.9. 8 měsíců. Zatím mi přišel motoricky šikovný, byl i malinko napřed. Ale teď se jako by zasekl. Neustále dělá letadlo, neplazí se, neleze. Snažím se ho motivovat, ale nic.

Je možné mu nějak "pomoci"?

Děkuji

Dobrý den,

v osmém měsíci kojenci válí sudy, na bříšku pivotují za hračkami, dělají letadlo, zkouší plazit (někdo se plazí).

Podle Vašeho popisu se mi jeví vývoj Vašeho chlapce jako odpovídající a nechala bych ho spontánnímu vývoji. Samozřejmě Váš pobyt s ním na koberci a jeho stimulace k pohybu je velké plus. Lokomoce po 4 přichází později (okolo 10. měsíce).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová