Jaká očkování má mít dítě do 6. roku věku?

Zodpovězené
25. únor 2019

Dobrý den,

jaká očkování má mít dítě do 6. roku věku? Jde mi hlavně o povinné očkování?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

povinné očkování - od 2. měsíce se zahajuje imunizace hexavakcínou ( tetanus, černý kašel, záškrt, žloutenka B, dětská obrna, hemofilus B, vakcína se jmenuje Hexacima ) ve schématu 2+1, tj. 3 dávky celkem, ideální je podat všechny dávky do 12. měsíce života. Následuje očkování MMR ( zarděnky, spalničky, příušnice, vakcína se jmenuje Priorix ) 1 dávka od 15. měsíce. Mezi 5 až 6. rokem se přeočkuje základní očkování podané v 1. roce života ( tetanus, černý kašel, záškrt, vakcína se jmenuje Adacel ) a podá se 2. dávka MMR ( Priorix ).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová