Jaké jsou vhodné sušenky pro děti od 6. měsíce?

Zodpovězené
2. črc 2019

Dobrý den,

z hlediska zdravého stravování, existují na trhu nějaké vhodné sušenky pro děti od 6 měs.výše?

Kvůli vysokému podílu cukrů bych syna nerada zvykala na klasické piškoty, ale složení "speciálních" dětských keksů se mi mnohdy nejeví o moc lepší... Prosím poradíte, čím tedy vhodně doplnit svačinky a např. nastavit ovocne pyré.

Za Vaši odpověď děkuji.

Dobrý den,

sušenky s velkým obsahem cukru nejsou opravdu vhodné pro kojence a batolata, resp. pro nikoho. V jídelníčku ovšem nejsou nezbytné, zdroj vitamínů B a expozici lepku stejně dobře zajistí chlebová střídka či jiné, nesladké pečivo, které lze rozmělnit v ovocném pyré.

Některé maminky ideální sušenky upečou samy.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová