Je to šestá nemoc?

Zodpovězené
29. kvě 2023

Dobrý den,

syna trápí první zoubky, 2 dny větší horečky, třetí den jen zvýšená teplota a 4. den se osypal v obličeji a na krku. Dnes, 5. den, vyrážka z obličeje skoro zmizela, ale objevila se na trupu a v podpaží - dle doktorky šestá nemoc, ale konzultovala jsem to s ní přes telefon - říkala, že ani nemusime chodit.

Myslíte, že by to mohlo být ono?

Děkuji za zprávu

Dobrý den,

z fotografie se kožní problémy hodnotí velmi těžko, ale dle fotografií a Vašeho popisu by to mohla být šestá nemoc. I věk dítěte je typický pro šestou nemoc.

Potřebovala bych ale znát další informace. Např. zda vyrážka svědí? Jak vysoké byly horečky? Podobné příznaky v rodině? Kontakt s nějakou infekční chorobou? Apod.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká