Mate někdo zkušenosti se šestou nemoci?

lencamat
28. zář 2018

Dobry den chtela jsem se zeptat protoze si myslim ze vetsina uz to mate za sebou nevim jestli se jedna o šestou nemoc.Dcerka mela z nedele na pondeli horecku 38,5 pak kolem 38.Byla jsem sni u dr udelaly ji crp mela vysoke ale na atb to nebylo noc jineho ji nebylo jen ty teploty ale stoupaly mela ji az skoro 39.Jenze naposled teplotu mela ve stredu.Ve čtvrtek jsem sni pro jistotu zasla tak crp uz mela v poradku jen jsem ji nahmatala uzlinku na jedne strane za krkem.Dr teda rikala ze je v poradku zdrava a dneska rano jsem si vsimla na krku a na trupu naruzovele vyrazky muzou to byt priznaky seste nemoci?A mam pro jistotu jed sni na pohotovost?A jeste me zajima ta inkubacni doba se pocita od teplot nebo od vyrazky?D
osypani muze to byt ta sesta nemoc priznaky podle

vanea
28. zář 2018

Malý měl šestou nemoc spojenou se zánětem uší, rýmou a zubama...14 dní ATB kvůli uším, přes týden měl malý opravdu hodně vysoké horečky ke 40. Ale jjinak kvůli šestce se žádné léky nedávají, jen se sráží teplota. Když se dítě "vysype" výrážkou, už není nakažlivé. (pokud si to teda správně pamatuju🙂 ) Nám se malý takto osypal asi po 5ti dnech, běžné je to třeba po 3 dnech horeček, že se prcek osype a v tu chvíli už je bez teplot. Ta vyrážka pak trvá u někoho dva dny, u někoho týden...Nám zmizela po třech dnech🙂 Jsou to takové malé pupínky a různě se šíří po těle, malý je měl první na bříšku, pak na krku a nakonec na obličeji ..pak to zmizelo.

klea81
28. zář 2018

U 6.nemoci je CRP naopak nízké. Není to bakteriální nemoc,je virová.

miba10
28. zář 2018

6.nemoc samu o sobě CRP neukáže. Nám ho také dělali a měli jsme 6,coz je nula nula prd. Jinak horečky skoro 40 od úterý večer a v pátek už bez horeček, ale vyrážka jak blázen po hlavičce, zádech, trupu, bříšku a zadečku. V neděli už to mizelo a v pondělí už nic.
Jinak inkubační doba čeho?
Nám dr řekl, že dítě s šestou nemocí je nejvíce nakažlivé právě než se udělá ta vyrážka.

lencamat
autor
28. zář 2018

Aha takze nez se to vyrasi tak uz je infekcni?No teploty nam skoncily ve stredu a vcera jsem byla u dr a ta rikala ze je zdrava vubec me nenapadlo ze muze mit sestou nemoc ja i myslela ze ty horecky jsou treba ze zubu ale to by nemela vysoke crp.A dneska rano osypana prvni jsem si myslela ze jestli manzel vcera neco nedal zceho by se osypala.A pak me napadlo si precist patou a sestou nemoc a uz me to trklo.Jen nevim jestli jed na pohotovost co by nam tam rekli nebo pockat do pondeli a zajid k doktorce.

vanea
28. zář 2018

@lencamat ano, dokud není vyrážka, je infekční (u 6 nemoci)...teploty obvykle končí až když přijde vyrážka, ale jako může to být individální a hlavně ...nemusí to být zrovna šestá nemoc, nám třeba zase říkali, že je daleko víc nemocí, co se projevují podobně i s tou vyrážkou...tak uvidíš🙂

matkacekatelka
28. zář 2018

Já bych srážela horečky čípkama, hlavně ať je doma v teple a hodně spinká at ma silu. Malý měl šestou nemoc v 7 měsících. Asi 3 dny, horečky až 39 a pak se osypal od hlavy až k patě jako opařenej. Doktor nám dělal nějaké testy a šestá nemocse nijak neléčí, pouze se srazí horečka. Ale jestli máš strach, tak pohotovostí určitě nic nezkazíš

vanea
28. zář 2018

@matkacekatelka paní psala, že malá už horečky nemá, jen se vysypala🙂

lencamat
autor
28. zář 2018

No teploty uz nejsou odeznely ve stredu.Na pohotovost kdyztak zajedeme zitra uvidim jak to bude mit dcerka ma rok.A vim ze syn to mel taky ale on uz ma deset ze si nepamatuji jak to mel je delsi doba.Ale dekuji za rady dam vedet jak se to vyviji dale.

lencamat
autor
28. zář 2018

@lencamat zasilam fotku jak to mame

irena1111
28. zář 2018

@lencamat Tohle na šestku nevypadá, spíš mi to přijde jako potničky. A myslím, že běžet hned z každou horečkou k dr není nic dobrého, protože tam dcerka akorát může chytit další infekci. Když už je teplota nebo horečka, tak je lepší dva nebo tři dny počkat co z toho bude dál, protože u ročního prcka to může být od zubů, od nachlazení atd. A je to vlastně ku prospěchu toho prcka (pokud to samozřejmě nejsou 40 horečky). A pokud jde o tu vyrážku ta to taky není důvod hned běžet na pohotovost. Počkej pár dní co to bude dělat dál. Různé vyrážky se dětem dost často objevují a zase mizí a nemusí to být nic vážného. jen návštěvou doktora nahráváš tomu, že tam dítko chytne něco dalšího. Nemyslím to nijak zle ale přehnaná úzkost není moc dobrá.

lencamat
autor
29. zář 2018

V poradku dekuji na pohotovost ani nejdeme mala se chova normalne tak jako vzdy jen to osypani vyckam do pondeli popřípadě zavolam k dr a uvidim co my rekne.

verinikki
29. zář 2018

No my jsme to měli přesně takto - pak nám to vlezlo na pusinu a tam to byly takové nabobtnalé velké fleky. Na trupu jsme to měli tez jako krupičku. Předtím málem čtyřicítky. Dle mého jasná šestá🙂

luj89
29. zář 2018

dcera mela tri dny vysoke horecky, snazila jsem se nesrazet, ale kdyz jsem videla, ze uz je z toho unavena, dala jsem cipek Nurofenu. Ctvrty den nic a pak dva dny osypani. Inkubacni doba je cca 10 dni, infekcni je ditko do osypani (jak se osype, uz by nemelo byt infekcni, ale narazila jsem na protichudne info...). Jinak jsme u Dr. nebyly, stejne se to neleci jinak nez klidovym rezimem a popr. necim srazet teplotu. Taky nejsem zastancem toho chodit s kdecim hned k Dr. Nehlede na to, ze prave sestku chytla moje dcera a syn sousedky v cekarne u Dr. na rocni prohlidce... Od te doby mam vzdy strach tam jit na prevenci..

barchen
29. zář 2018

@lencamat Není potřeba lékaře nebo pohotovost. Tohle je normální průběh. A je potřeba počítat s tím, že šestá nemoc nemusí být jenom jednou. Těch kmenů je víc, takže klidně ji dítě může chytnout víckrát. Moje malá to měla min. zimu 2x po sobě s měsíčním odstupem. Sama doktorka mi to potvrdila. Dítě jsem oblékla na 18m preventivku, nikde nic, za hodinu jsem si svlékla u doktorky a celá byla osypaná. A horečky odezněly 3 dny předtím. Šestá nemoc jako vyšitá.

2010lucie
29. zář 2018

@vanea máme něco podobného, jen nevím zda zánět uší, dcera se za ousko tahá,ale když já ji ho ze všech stran pomalu zmáčknu, tak vůbec žádné reakce,ze by ji to bolelo. Tak nevím zda si jen nehraje s náušnici... jak jinak treba poznám, ze ma něco s ouskem krom tedy pohmatu, ousko cervene nemá?

lencamat
autor
29. zář 2018

A chtěla jsem se zeptat jeste za jak dlouho muzu koupat az osypka uplne vymizi protoze jsem cetla ze se nesmí koupat.

petrak15
29. zář 2018

Normalne jsem koupala a stejnou vyrazku mela mala taky. Na pohotovosti rekli, at ji dam Fenistil kapky, pokud bude alergie tak ta vyrazka okamzite zacne mizet, jinak to chvilku trva.

alcar
29. zář 2018

Podle vyrazky to je vylozene sesta nemoc. Koupat muzes normalne. Jinak sesta nemoc je onfekcni do vysevu vyrazky. Pokud vyrazka nezmizne do pondelka do rana, tak bez k dr. Jet na pohotovost neni duvod, pokud uz nema horecky a je jen osypana. Osypani na pohotovosti nijak nevyresi. Napisou ti akorat Dithiaden nebo Fenistil.

lencamat
autor
29. zář 2018

Dobre dekuji Vam vsem za rady vyckam do pondeli zavolam rano k dr a ta my rekne co a jak dal dam vedet jak jsme dopadly.

normalnimatka
29. zář 2018

@lencamat a proč bys ještě chodila nebo volala k dr a dělala něco dál? prostě se objeví vyrážka, která sama odezní.... nevidim důvod. co by ti tam měla jako doktorka říct?😃

vanea
30. zář 2018

@lencamat vyrážka odezní do dvou dní až do týdne cca🙂 je to silně individuální..

vanea
30. zář 2018

@2010lucie my to nepoznali, proto mu jedno ouško prasklo 😞 byl dokonce den před tím na ORL na vyšetření uší a nic tam neviděli, ono to může vygradovat doslova během pár hodin a vzejít v zánět i v prasknutí...takový nejčastější příznak je, že když miminko položíš, tak hodně brečí, taky tak kýve hlavičkou, ošívá se, chytá si ušička (náš malý to nedělal)...ale je fakt, že teda řval i u přebalování, u všeho...a to normálně nedělal, takže prostě v leže mu to vadilo😞 ale já to tehdy připisovala spíš té nemoci, takže jsem to prostě nepoznala😶 ať je líp! 🌹

2010lucie
30. zář 2018

@vanea ahoj,tak naštěstí mi malá neplace komunikuje teď po osypani dokonce už jako zdravé miminko,konecne ,tedy i vyrazka nám už zmizela. Za ousko se netahá pravidelně, třeba včera jsem ji neviděla vůbec, ze by to dělala. A když jako např. dnes tak mi přijde, že si asi spíše hraje s nausnickou tím klipem vzadu

vanea
30. zář 2018

@2010lucie tak to je dobře :-* našeho malého tam většinou šimrají vlásky, většina maminek to prý malým vystříhává :D tak bych to takto asi teď taky nepoznala no :X

saryk9
25. říj 2018

Zdravím vás. Tak i my si tím prošli-jeste dolecujem. Syn(2 roky) začal mit rýmu a kašel. Pak horečky do 38,5 max. Po 4 dnech se osypal. Ale nejdříve na zadku a Krupička to teda nebyla. Ale dr tvrdila že je to 6 nemoc. Každopádně jsem těhotná a bala jsem abych to neohrozilo miminko, což mi nikdo nebyl schopný říct... Ani na infekčním. Vyrážka mu začala na zadku i mokvat, no hrozny. Pomohl pudr a fenistil. Protože ho to strašně svědilo. Přidala bych foto, ale... Můžu sem dát holej zadek? 😁 🤔 Videsilo mě v jakém stavu to měl a celé noci mi prorval... Snad už bude klid