Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jídlo - problém. Měla byste nějakou radu?

Zodpovězené
10. říj 2020

Dobrý den,

můj dotaz je takový trošku netradiční. Můj manžel má dceru, kterou vychovává jeho ex manželka, která jí odmalička zkazila stravovací návyky. Nyní jí je již 9 a pořád se to zhoršuje. Problém je v tom, že ona prostě nejí, a když už něco, tak jen cukry a to, co jí chutná. U jednoho rohlíku sedí hodiny a nakonec ho jde vyplivnout do záchodu. Není schopna sníst normální jídlo. Matka ji krmí jen sladkým, má zkažené zuby a teď už podruhé zlomenou ruku, protože podle mého názoru je tak slabá, že její kosti nic nevydrží. Žádná zelenina, žádné vitamíny.

Řešilo se to u psychologa, ale to nepomohlo. Mají sice lékaře, ale bohužel ten není schopný jí jakkoliv pomoci, žádný zájem. Matka má vždy výmluvy a ani sociálka nepomohla tak, jak jsme mysleli.
Dle mého se jedná o poruchu příjmu potravy a já už jsem zoufalá. Čím větší je, tím je to horší a nic nepomáhá.

Měla byste pro nás nějakou radu?

Děkuji moc.

Dobrý den,

podle Vašeho líčení se jedná o poruchu příjmu potravy, anorexii, dívka patří do péče psychiatra. Oba rodiče by si měli uvědomit závažnost situace a zahájit společnou rodinnou psychoterapii. Případně využít k otevření komunikace mediačního pracovníka. Výhledově vyživové poradenství.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová