Kakání po Sunaru. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
24. srp 2020

Dobrý den,

mám 3měsíční holčičku. Ze začátku byla částečně kojena a další část na Sunaru. Jelikož nechtěla pít s prsa, tak po 3 týdnech jsme přešli na Sunar Nestlé NAN. První týden bylo kakání normální, ale pak najednou měla tmavě zelenou, řídkou a zapáchající stolici.

U nás na Kypru doktorka hned nechala změnit na Almiron Sunar Pepti méně laktózy, ale to nám taky moc nepomohlo, sice to tolik nezapáchalo, ale stejně každý druhý den stolice byla zelená a řídká.

Mně to prostě nedalo, a tak jsem studovala přes veškeré organizace a dočetla jsem se, že HIPP Combiotic by mohl pomoci. Po třech dnech krásné žluté kakání, žádný intenzivní zápach, a žádná řídká stolice.

Ale teď zase mi přijde, že má prdíky. Nejsem si jistá, jestli si to dělá sama tím, jakým stylem pije s flašky. Měli jsme Tommee tippe a teď jsme přešli na Avent AntiColic. Nejsem si jistá jestli to není zase mlékem nebo flaškou. Je pravda, že když začne pít, tak slyším, jak jí jde vzduch do žaludku. Hlavně večer po vykoupání máme takové menší drama. Kroutí se jako housenka u krmení, a pak ani nedopije mléko.

Tak jsem se chtěla poradit s Vámi, protože tady na Kypru je všechno v nepořádku, co se tyče informací. Já už jsem snad přečetla všechna info organizace 😕 a nechci už měnit mléko, pokud možno, bojím se té hrozné stolice.

PS: U zelené stolice jsme dělali rozbor a byla normální.

Děkuji předem a s pozdravem z Kypru
Eva Efstathiou.

V příloze zasílám fotky kakání.

Dobrý den,

v případě, že vyšetření stolice holčičky bylo s normálním nálezem a též je v pořádku i voda, kterou používáte pro přípravu mléka, pak změna barvy stolice spíše svědčí o menší toleranci bílkoviny kravského mléka. Doporučuji zkusit zavést mléčnou formuli s vyšším stupněm hydrolýzy mléčné bílkoviny (např. Nutrilon Allergy care, na noc nemléčnou Nutrilon Allergy kaši) a od 4. dokončeného měsíce zavádět nemléčné příkrmy podle zásad výživy kojence.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová