Kojení batolete. Jaký na to máte názor?

Zodpovězené
31. črc 2019

Dobrý den,

zaujala mě vaše odpověď na dlouhodobé kojení.

Máte nějak vědecky podloženo, ozdrojováno, že je to nevhodné? Z jakých studií vycházíte? Jakto, že v kojeneckém věku mateřské mléko "zrcadlí" potřebu dítěte a v batolecím se složení dle výživových potřeb najednou vytratí? Bylo v oněch studiích mateřské mléko "testováno" co do obsahu látek? Lze vůbec testem zjistit i to, zda do mléka prochází protilátky na běžné nemoci od matky?

Co říkáte na jiné, než výživové potřeby, např. potřebu jistoty? (Pokud dvouleté dítě spadne a přijde se k prsu utěšit)

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

zaujala, či dopálila?

Moje názory na kojení batolat v oblastech s dostatkem potravinových zdrojů (jako je ČR) jsou ještě více radikální, než by sneslo toto fórum, kde reaguji většinou na nepodepsané, anonymní dotazy.

Vycházím z mnohaletých bohatých zkušeností (vyšetřím a ošetřím cca 4 000 dětí ročně) a jsou určeny těm, kteří je chtějí vyslechnout a popř. se nad nimi zamyslet.

Neklidné či plačtivé batole lze uklidnit i jinými, vhodnými metodami (objetí, hlazení, odvedení pozornosti ... bylo by to na esej).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová