Komplikace po rýmě. Mohlo by se jednat o zánět dutin?

Zodpovězené
25. lis 2022

Pěkný den,

prodělala jsem v krátkém časovém období (1 měsíc) 2x rýmu, nos je sprůchodněný bez hlenu, ale začala mne bolet hlava v oblasti čela, tlak jakoby za nosem, okolo nosu, tlak u zubů v horní čelisti a občasná bolest tvrdého patra, na různých místech, bolest je "bodavá", jakoby to patro zabolelo a přestalo, zatím bez změny na sliznici a otoků, ta bolest přichází jakoby zevnitř. Mohlo by se jednat o zánět dutin, i kdyz už nemám příznaky rýmy?

A je bolest tvrdého patra při zánětu normální?

Mockrát Vám děkuju.

Dobrý den,

příznaky by zánětu dutin odpovídat mohly, nicméně pokud se již nevyskytuje horečka ani rýma (což mi z Vašeho dotazu není zcela zřejmé), pak to není jisté. Doporučuji tedy ORL vyšetření k objasnění potíží.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká