Krmení. Jak často by to mělo být u 6týdenního miminka?

Zodpovězené
18. čer 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli má 6týdenní miminko pořád jíst po 1,5 a 2 hodinách?

Nebo, jak by to mělo být?

Děkuji

Dobrý den,

myslíte krmení kojením? Při dobrých váhových přírůstcích malého kojence (tj. přibližně 20 g za 24 hodin) se interval kojení prodlužuje na 2,5 - 3 hodiny, v noci i déle (spokojené prospívající miminko není nutné budit).
Nekojené dítě se krmí mléčnou formulí po 3 hodinách od novorozeneckého věku a též je možné prodloužit noční interval.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová