Kruhy pod očima. Můžete mi poradit, co s tím?

Zodpovězené
16. pro 2019

Dobrý den,

poslední dobou si všímám u 3letého syna kruhů pod očima. V noci spí v kuse 11 hodin a odpoledne skoro 2 hodiny, takže si myslím, že únavou to nebude.

Můžete mi prosím poradit, na co se zaměřit nebo jít rovnou k lékaři?

Děkuji

Dobrý den,

doporučuji udělat chlapci pediatrické vyšetření (včetně zhodnocení růstové a váhové křivky), základní rozbor krve, výtěr krčku a event. ORL vyšetření. Jinak obecně tmavší kruhy pod očima dětí bývají znatelnější během podzimních a zimních měsíců, kdy pokožka pobledne a začnou prosvítat podkožní cévy.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová