Lupénka u malého dítěte. Je dostačující pouhá diagnostika okem?

Zodpovězené
7. lis 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat - mému synovi (5) se před týdnem na ruce objevila "vyrážka”. Šla jsem s ním na kožní a byla vyřčena diagnóza Zosteriformní psoriasa. Dostali jsme kortikoidy a mastičku s dehtem. Dočetla jsem se, že lupénka v dětském věku není až tak zcela obvyklá (v rodině ji nikdo nemá).

Opravdu je pro její diagnózu dostačující pouhá diagnostika okem (zda nemůže být zaměněna za jiný kožní problém)?

Mohu navštívit případně jiného dermatologa pro druhý názor?

Můj syn byl ještě před 3 měsíci hospitalizován se zánětem kyčelního kloubu, tak pro jistotu jdeme ještě na vyšetření na revmatologii (zda se u něj nemohlo jednat o projev psoriatické artritidy).

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

druhý názor je někdy přínosem, takže jestliže si nejste jisti stanovenou diagnózou, je konzultace vhodná. V každém případě doporučuji absolvovat revmatologické vyšetření a doplnit vyšetření syna na očním.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová