Lupénka. Může se projevit už u kojence?

lussy0409
11. črc 2011

Ahoj, chtěla jsem se zaptat, jestli je možné, aby se projevla lupénka už u kojence, nebo jestli se projeví až v pozdějším věku?Má někdo zkušenosti?A pokud ano, tak jaké jsou projevy?Děkuji.

em_ka
11. črc 2011

@lussy0409 Ahoj, mozne to je. U kojencov sa loziska nachadzaju v oblasti kde ma mimco plienky, vo vyssom veku na tvari, na rukach, koznych zahyboch.. Su to cervene vyvysene fleky s bielymi suchymi supinamy - odumrele kozne bunky. Svrbi to, je to neprijemne. Psoriazu mozu zhorsovat rozne faktory, je dolezite aby to bolo vcas odhalene. Lupienka je liecitelne ale zatial nevyliecitelne :-/ Ked mas podozrenie, hned to ukazat dr.

lennetfrigg
11. črc 2011

@lussy0409 Taky si myslím, že se může projevit už i u miminka. Manžel jí má opravdu od dětství a celý život s ní bojuje, někdy to má lepší, jindy horší. Já taky lupenku mám, v mírné formě a projevila se mi až v dospělosti. Určitě bych se poradila s dr., může to být i něco jiného. Obvykle se dědí ob generaci, takže pokud jí má někdo s babiček, dědečků, je to dost pravděpodobné. Co pak můžu doporučit na lupenku a jakékoli kožní problémy, tak konopnou mast. Já ji používám i v těhu, když měl malý nějaké kožní problémy, taky jsme tím mazali a bylo to OK. Kažodopádně držím palce, ať to spíš ta lupenka není a není to nic vážného. 😀

lussy0409
autor
11. črc 2011

No u mě to má taťka a měla to i babička, ale té už to prej zmizelo...Malý to má na obličeji, jakoby u ouška, ale nikde jinde ne, tak jdeme k doktorovi ve středu a uvidíme, snad to nebude ta lupénka, ani nic jiného, co by se nedalo léčit, nebo tak...no...zatím děkuju...:o)))

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
lennetfrigg
13. črc 2011

@lussy0409 tak jak jste dopadly u dr. Snad ok!😀

lussy0409
autor
14. črc 2011

Jdeme na kožní....

jennyska
13. led 2014

Ahoj lussy0409 @lennetfrigg @em_ka @lennetfrigg a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Lupénkou do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/lupenka/ pomůžete ostatním snažilkám, těhulkám a maminkám, které zajímá např. to, jak s lupénkou bojovat, co na ní zabírá, s čím máte dobré zkušenosti, s čím naopak špatné a tady na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

zmeskalova14
25. led 2014

Dobrý den, jmenuji se Veronika Zmeškalová a ráda bych Vás požádala o vyplnění dotazníku týkajícího se mé absolventské práce na téma onemocnění lupénkou.

Dotazník naleznete zde: http://onemocneni-lupenkou.vyplnto.cz/

Mnohokrát Vám děkuji za pomoc

simdan
5. čer 2015

Zajímalo by mě jaká je pravděpodobnost,že naše miminko bude mít lupénku.Manžel lupénku má a jeho maminka také,někde jsem četla,že pokud má jeden s rodičů lupénku je pravděpodobnost 30%.Pokud máte někdo dítě s lupénkou,kdy se projevila?jestli o narození nebo později.Moc děkuji za Vaše odpovědi 🙂