Malá hrčka (uzlinka?) na klíční kosti. Může se takto projevit viróza?

Zodpovězené
4. črc 2020

Dobrý den,

6letému synovi jsem dnes objevila na klíční kosti (nebo nad) malou (max. 0,5 cm) bulku. Nevím posoudit, zda je to uzlina nebo ne.
Jeho bratr-dvojče má od pondělí nějakou virózu - teplotu a trošku chrápe, ale jinak nemá rýmu, ani kašel. On však nemá teplotu ani žádné příznaky.

Mohla se u něj takto projevit viróza?

Nemůže to být něco vážného?

Nemá žádné jiné příznaky, chutná mu jíst, běhá, vše normálně.

Děkuji

Dobrý den,

uzliny jsou imunitní funkční reaktivní tkáň, jež má v popisu práce likvidovat viry a bakterie útočící na kůži a sliznice. Jeden z projevů fungování je jejich zduření, zvětšení. Čili zatím doporučuji bouličku jen sledovat.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová